В Європі захотіли створити Політичну трансатлантичну раду

Європарламент запропонував створити Політичний трансатлантичний рада для координації політики ЄС і США і поліпшення взаємодії з питань зовнішньої політики і проблем безпеки, говориться в доповіді ЄП з європейсько-американських відносин і стратегічної автономії ЄС.

«Створити Політичний трансатлантичний рада для систематичних консультацій та координації з питань зовнішньої політики і безпеки», — наводить ЗМІ текст витяги з доповіді, в якому викладені рекомендації євродепутатів для Ради ЄС та Єврокомісії.

На думку депутатів, ЄС повинен зміцнювати свої оборонні можливості, ставати більш самостійним в економіці, відстоювати свої інтереси на міжнародній арені, але при цьому розвивати стратегічне партнерство з США.

Особливо таке партнерство необхідно, коли мова йде про взаємодію з Китаєм, вважають депутати.

При цьому вони вказали на розбіжності, що виникли після формування партнерства США, Австралії та Великобританії в Індо-Тихоокеанському регіоні (AUKUS), в яке не запросили країни ЄС.

«ЄС і США повинні визначити, як краще співпрацювати і координувати свої дії з Китаю, щоб уникати напруженості в трансатлантичних відносинах», — йдеться в документі.

На думку депутатів, Трансатлантичний рада могли б очолити держсекретар США і верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики.

Напередодні голова Євроради Шарль Мішель повідомив, що країни ЄС прихильні співпраці з союзниками і партнерами-однодумцями, включаючи США і НАТО, однак Євросоюз має намір домогтися більшої автономності в економіці і оборони.

Нагадаємо, 16 вересня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен повідомила, що Євросоюз має намір створити власну армію, щоб не покладатися на США в питаннях оборони. На початку вересня генсек Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг висловив думку, що створення збройних сил ЄС може роз’єднати Європу і послабити НАТО.

У листопаді 2019 року президент Франції Еммануель Макрон виступив з гучною заявою про «смерть мозку» НАТО. Він зажадав змінити Договір про Європейський Союз, щоб співтовариство стало більш незалежним від НАТО в питаннях оборони. У Росії підкреслювали, що заява президента Франції повністю відображає сучасну ситуацію.

У травні 2019 року в ЕП закликали не розраховувати на допомогу США і створити європейську армію. Восени 2018 року з цього ініціативою виступив президент Франції Еммануель Макрон, а канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала пропозицію.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,