Українські війська відступили з Соледару, – CNN

Українські війська відступили з Соледару, – CNN

У п’ятницю Росія заявила, що її війська зайняли місто Соледар на сході України після тижнів запеклих боїв, що стане першою значною перемогою Москви за останні місяці.

Про це повідомляє CNN.

Збройні сили України заперечують заяву Москви. Речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий заявив РБК-Україна, що заява Росії про захоплення Соледару «не відповідає дійсності», додавши, що «в місті тривають бої».

Команда CNN неподалік від Соледар повідомляє про триваючий мінометний і ракетний обстріл. Бен Ведеман і команда, розташовані приблизно за 2,5 милі від міста, бачать, як українські сили переправляють війська, що виглядає досить організованим відступом. Паніки серед українських військових немає, каже Ведеман.

Останніми днями з’явилися суперечливі твердження щодо того, хто контролює місто під час запеклих боїв. Російська приватна військова компанія «Вагнер» у вівторок заявила про повний контроль над Соледаром, що спростовується Україною. Російські війська вели важкі бої, щоб взяти місто, але бої залишилися, заявив речник Кремля Дмитро Пєсков у четвер.

У п’ятницю вранці заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що нічні бої були “гарячими”.

Кадри, опубліковані в Telegram у четвер увечері, показали війська Вагнера в Соледарі. Відео було геолоковано CNN на північній околиці міста, у бік території, контрольованої Росією.

Взяття Соледара ознаменувало б першу перемогу Росії на Донбасі за кілька місяців – це дало б президенту Володимиру Путіну приємні новини після серії поразок на полі бою з минулого літа.

Значення міста у військовому плані мінімальне. Однак його захоплення дозволяє російським військам, особливо групі найманців Вагнера, зосередитися на сусідньому Бахмуті, ключовій цілі.

Міністерство оборони Росії заявило, що взяття Соледару є «важливим для продовження успішних наступальних операцій у Донецькій області», додавши, що це «дає можливість перекрити шляхи постачання українських військ у Бахмуті».

«Вагнер» у четвер опублікував у Telegram відео, в якому прямо принижує заяву російського міністерства оборони про те, що регулярні російські військові сили брали участь у штурмі Соледару.

Які саме російські сили несуть відповідальність за штурм на сході України, стало ключовим пунктом розбіжностей у махінаціях російської влади.

Міністерство оборони Росії заявило в середу, що регулярні російські сили діють у Соледарі та навколо нього, не згадуючи про Вагнера.

Взяття Соледара означало б символічний піар-виграш для людини, яка керує ПВК «Вагнер» – олігарха Євгена Пригожина, який неодноразово критикував керівництво Москви за «Спеціальну військову операцію» в Україні.

«Ми просто покинуті»

Один український військовий у Соледарі у четвер увечері розповів CNN про безвихідну ситуацію на місці.

«Ми намагалися самі відійти, але орки (принизливий український термін для російських військ) вже там», — сказав він по телефону. CNN не встановлює особу солдата з міркувань безпеки.

“Якщо сьогодні не буде наказу про відхід, ми, швидше за все, не встигнемо вийти”, – додав він. «Нам сказали, що нас виведуть. А тепер ми просто покинуті».

Солдат розповів, що в його групі закінчилися харчі, бракує води, є поранені товариші по службі, але ще є боєприпаси.

“Остання евакуація була три дні тому”, – сказав він. «Наказ був протриматися до самого кінця. Судячи зі звуків бою, наші сусіди (інші частини) або відійшли, або отримали наказ відступати. Нам сказали триматися».

Поділитись