ЗСУ зупинили та відкинули російські війська відразу на чотирьох напрямках

ЗСУ зупинили та відкинули російські війська відразу на чотирьох напрямках

Збройні сили України зупинили та відкинули російські війська на чотирьох напрямках, зокрема на Харківському, Слов’янському, Лисичанському та Запорізькому напрямках.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На Сіверському напрямку російські війська завдали вогняної поразки зі ствольної та реактивної артилерії в районах Покровка, Старикова, Порозок та Верхня Пожня Сумської області.

На Харківському напрямку угруповання військ Росії основні зусилля зосереджує на недопущенні просування ЗСУ до державного кордону України, продовжує ведення штурмових дій з метою покращення тактичного становища та сковування дій підрозділів сил оборони.

Російські війська завдали авіаударів у районі населеного пункту Явірське та обстріляли з артилерії елементи інфраструктури в районах населених пунктів Харків, Російська Лозова, Старий Салтов, Перемога, Чеполь та Мілова. Українські військові успішно відобразили штурмові дії супротивника у напрямку Довгалівка — Залиман.

На Слов’янському напрямі російські війська ведуть штурмові дії у напрямку Довгенько – Долина і створюють умови наступу на Слов’янськ. Основні зусилля зосереджуються на продовженні наступу у напрямку Ізюм – Слов’янськ. Здійснив обстріл позицій наших військ щодо артилерії та реактивних систем залпового вогню. Спробу наступу у напрямку Довгенько – Долина ЗСУ рішуче зупинили та відкинули ворога назад.

На Лисичанському напрямку, з метою завдати шкоди, російські військові, крім застосування мінометів та ствольної артилерії, завдали авіаційних ударів у районах населених пунктів Миколаївка та Яківлівка. Росіяни ведуть штурмові дії у напрямку Волчоярівка – південна околиця Лисичанського НПЗ, бойові дії продовжуються. З метою викриття вогневих позицій підрозділів ЗСУ провели розвідку боєм у напрямку Миколаївка — Спірне, надалі вели наступ у зазначеному напрямку. Українські воїни успішно придушили всі спроби та змусили ворога відійти.

На Бахмутському напрямку російські військові обстрілюють з артилерії райони Костянтинівки, Білогорівки, Виїмки, Покровського, Бахмута та Соледара. Також проводять штурмові дії за напрямком Миронівка – Вуглегірська ТЕС, бойові дії продовжуються.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій Росія не вела, здійснює обстріл зі ствольної та реактивної артилерії районів населених пунктів Водяне, Авдіївка, Катеринівка, Комар, Щербаки, Зелений Гай та Новоданилівка. Нанесено авіаудари поблизу Кам’янки, Авдіївки та Шевченка. ЗСУ відобразили штурм у напрямку Єгорівка – Павлівка.

На Південнобузькому напрямку противник основні зусилля зосереджує на утриманні раніше зайнятих рубежів, недопущенні проведення нашими військами контрнаступальних дій у Херсонській та Миколаївській областях.

У північно-західній частині Чорного моря корабельне угруповання чорноморського флоту продовжує виконувати завдання щодо блокування морських комунікацій та ведення розвідки. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря знаходяться два носії крилатих ракет морського базування типу «Калібр».

Ударна авіація Повітряних сил завдала потужних авіаударів по позиціях росіян. Фактично за всіма напрямками ведення бойових дій українські штурмовики Су-25 та бомбардувальники Су-24м здійснили до двадцяти групових бойових вильотів.

Поділитись