Українцям з паспортами Росії запропонували обмежити виборчі права

Українцям з паспортами Росії запропонували обмежити виборчі права

Депутат Верховної ради України від фракції пропрезидентської партії “Слуга народу” Олег Дунда вважає за необхідне обмежити українським громадянам з паспортами РФ виборчі права.


За конституцією України, в країні діє єдине громадянство. Раніше Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України доручив кабміну розробити законопроект, який врегулює питання подвійного громадянства. Президент України Володимир Зеленський ввів рішення РНБО в дію. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба, заявив, що Київ планує дозволити друге громадянство, в тому числі з країнами ЄС, але не РФ.

“Поки ми перебуваємо в стані гібридної війни з РФ, вони (українці з паспортом РФ – ред.) тимчасово позбавляються права займати посади, обирати і бути обраними”, – сказав депутат в ефірі “Апостроф TV”.

За його словами, в поданому в Раду законопроекті про легалізацію подвійного громадянства вже міститься подібна норма.
“Ми з колегами пропонуємо на час окупації обмежити виборче право українських громадян, які додатково мають громадянство країни-агресора”, – сказав він.

Дундою також зазначив, що в міжнародній практиці вже були подібні випадки. Він привів у приклад Латвію, яка в 90-х роках на законодавчо заборонила особам, які брали участь в діяльності Комуністичної партії, обиратися в органи влади після відновлення незалежності країни в 1991 році. “Європейський суд встав на захист латвійської державності, зазначивши в ув’язненні, що рішення прийнятно в Латвії з урахуванням історико-політичного контексту”, – додав депутат. За його інформацією, близько 4 мільйонів українських громадян мають громадянства інших держав, з них близько 2 мільйонів мають паспорта “країни-агресора”.

Президент РФ Володимир Путін 24 квітня 2019 року підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями самопроголошених республік Донбасу. Він заявив, що питання носить суто гуманітарний характер, у Росії немає бажання створювати проблеми Києву, але ситуація з громадянськими правами в Донбасі переходить межі. Менше ніж через тиждень в Ростовській області відкрилися Центри видачі російських паспортів. Перші паспорти РФ за спрощеною схемою жителі ЛНР і ДНР отримали 14 червня 2019 року.

Відносини Москви і Києва погіршилися на тлі ситуації в Донбасі після держперевороту в Україні в лютому 2014 року. Українська влада раніше неодноразово звинувачували Росію у втручанні у внутрішні справи країни. У січні 2015 року Верховна рада прийняла заяву, в якому РФ називається “країною-агресором”. Росія звинувачення української сторони заперечує і називає неприйнятними. Москва не раз заявляла, що не є стороною внутрішньоукраїнського конфлікту і зацікавлена ​​в тому, щоб Київ подолав політичну та економічну кризу.

Поділитись