Спецпредставник Трампу по Україні Кіт Келлог не підтримав ідею Путіна провести переговори до припинення вогню і закликав спочатку оголосити 30-денне перемир’я, а потім уже розпочати переговори, як того вимагають Київ та європейці.
«Як неодноразово говорив президент Трамп, припиніть вбивати! Спочатку беззастережне 30-денне припинення вогню, а протягом цього часу перейти до всеосяжних мирних переговорів. А не навпаки», – написав він у Х.
Нагадаємо, сам Трамп написав, що «очікує великий тиждень» для Росії та України, але не коментував питання про те, що має бути раніше – перемир’я чи переговори.
Не висловлюються поки що з цього приводу й інші члени команди Трампа, окрім Келлога. Останній і вчора був єдиним з офіційних представників Білого дому, який публічно підтримав ідею Києва та європейських лідерів щодо 30-денного перемир’я.
Трамп зробив заяву щодо перемир’я після виступу путіна про переговори в Стамбулі, назвавши їх «потенційно великим днем для росії та України!»
«Подумайте про сотні тисяч життів, які будуть врятовані, якщо цей нескінченний «кривавий потік» нарешті завершиться. Це буде абсолютно новий, набагато кращий світ. Я й надалі працюватиму з обома сторонами, щоб це сталося. США хочуть зосередитися натомість на відбудові та торгівлі. Попереду великий тиждень!», – заявив Трамп.
Путін пропонує Україні відновити прямі переговори. Ось як на це реагують світові лідери.
🇩🇪 Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц очікує, що спершу Москва має погодитися на припинення вогню, а тоді вже будуть реальні перемовини.
🇫🇷 Президент Франції Емманюель Макрон теж вважає, що «поки говорить зброя, не може бути переговорів».
🇵🇱 Премʼєр Польщі Дональд Туск написав, що світ чекає на одностайне рішення про негайне і безумовне припинення вогню.
🇺🇸 Спецпредставник президента США Кіт Келлог погоджується — спочатку безумовне 30-денне припинення вогню, і вже потім переговори, а не навпаки.
Папа Римський закликав до миру в Україні — справедливого і тривалого.
«Я ношу у своєму серці страждання любого українського народу. Нехай буде зроблено все можливе, аби якнайшвидше досягти справжнього, справедливого і тривалого миру», — промовив Лев XIV.
І додав, що діти повинні повернутися до своїх сімей, а вʼязні мають бути звільнені.