Huawei пішла на хитрість в торговельній війні проти США

Huawei пішла на хитрість в торговельній війні проти США

Китайська компанія Huawei найняла юридичну фірму Sidley Austin для лобіювання торгівлі, оскільки США, які вже внесли компанію в чорний список, чинять тиск на союзників, вимагаючи ввести такі ж заходи.

Про це пише Bloomberg. Лобіювання стосуватиметься контролю експорту, торгових обмежень і «інших тем, пов’язаних з національною безпекою», пише агентство з посиланням на документи, які Huawei і Sidley Austin надали в сенат США. Як зазначає Bloomberg, ситуація показує поглиблення зв’язків Huawei з Sidley Austin. Фірма крім нарощування лобіювання вже веде юридичні суперечки в США від імені китайської компанії.

Huawei після ескалації торгового конфлікту США і Китаю в травні потрапила в американський чорний список. Влада США запідозрили компанію у співпраці з китайськими спецслужбами і заявили, що захід є необхідним в інтересах національної безпеки США. Після включення в чорний список американських компаній стало необхідно отримувати спеціальний дозвіл на співпрацю з Huawei.

Однак один з головних американських партнерів китайської компанії – Google – вирішив цього не робити. В результаті Huawei опинилася під загрозою втратити підтримку операційної системи Android – саме на ній смартфони китайської компанії працюють за межами Китаю. Це означало, що власники китайських смартфонів втрачають доступ до таких додатків, як браузер Chrome, YouTube, магазин додатків Play Market.

В кінці червня лідери США і Китаю Дональд Трамп і Сі Цзіньпін на саміті G20 домовилися про перемир’я, одним з пунктів якого було зняття заборони на співпрацю з Huawei для американських компаній. Однак наприкінці липня відносини двох країн знову загострилися і вони обмінялися погрозами. Після цього стало відомо, що влада США вирішили поки не видавати ліцензії американським компаніям на роботу з китайським контрагентом.

Фото Ройтерс.

Поділитись