У США звинуватили Китай у поставках зброї росії для війни проти України

У США звинуватили Китай у поставках зброї росії для війни проти України

Держсекретар США зустрівся з високопоставленим китайським дипломатом Ван І та попередив про «серйозну проблему для них», якщо Пекін постачатиме зброю Володимиру Путіну.

Про це повідомляє The Guardian.

США заявили, що вважають, що Китай може надати смертоносну допомогу, щоб допомогти Росії у війні в Україні, що викликало пряме попередження від державного секретаря Ентоні Блінкена першому дипломату Китаю.

Блінкен зробив це попередження китайському державному раднику Ван І в суботу ввечері на зустрічі в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки, під час якої він також дорікнув Китаю за використання нібито шпигунської повітряної кулі над територією США .

Під час прямої зустрічі він також закликав Китай припинити допомагати Росії уникати наслідків санкцій. Торгівля Китаю з Росією зростає, і він купує російську нафту, але, ймовірно, нижче граничної ціни в 60 доларів США за барель, встановленої ЄС і групою держав G7.

Блінкен сказав американським мережам, що США мають інформацію про те, що Китай розглядає можливість надання Росії допомоги, можливо, включаючи зброю для війни в Україні.

«На основі інформації, яку ми маємо, ми зараз занепокоєні тим, що вони розглядають можливість надання військової підтримки», — сказав Блінкен Face the Nation на CBS невдовзі після зустрічі з Ваном. «І ми чітко дали їм зрозуміти, що це може створити серйозну проблему для нас і для наших стосунків».

США вважають, що Китай уже надає певну інформацію для спостереження групі Вагнера, крилу найманців, яке працює разом з російською армією.

Камала Гарріс, віце-президент США, у своїй промові на конференції з питань безпеки застерегла Китай від надання летальної зброї країні, режим якої, за її словами, США визнали у злочинах проти людства. Але Гарріс у своїх зауваженнях не стверджувала, що така смертельна зброя була надана.

Застереження США щодо намірів Китаю прозвучали в контексті китайської пропозиції оприлюднити мирний план для України у промові президента Китаю Сі Цзіньпіна, яка збіглася з річницею російського вторгнення в Україну 24 лютого. Ван оголосив про намір запустити цей план у своїй промові на конференції з безпеки в суботу, а також інформував лідерів Франції, Німеччини та Італії про наміри Китаю, можливо, з метою вбити клин між державами ЄС і США.

Поділитись