У США пообіцяли посилювати допомогу Україні у війні з росією

У США пообіцяли посилювати допомогу Україні у війні з росією

В інтересах Сполучених Штатів продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні у війні з росією.

Про це заявив лідер республіканців у американському Сенаті Мітч Макконнелл в інтерв’ю президентці Центру аналізу європейської політики Аліні Полякової.

Він поклав відповідальність за те, що підтримка України серед американців, у першу чергу, республіканців, зменшується, як на колишнього президента країни Дональда Трампа, так і на чинного лідера Джо Байдена.

«Ми стоїмо тут проти Китаю, росії, Північної Кореї та Ірану. Це вже говорить, що ви на правильному боці.
По-друге, ми не втрачаємо жодного американського військового. Українці самі воюють. Щодо нашого ВВП — це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, — це самі українці. Українці проявляють мужність та відвагу і, я думаю, що це надихає решту світу, яка обирає своїх лідерів, країни, якими не керують автократи», — навів аргументи Макконнелл на користь допомоги США Україні.

Крім того, передача Україні озброєння для ведення військових дій сприяє розвитку промисловості у США.

«Коли ми відправляємо зброю в Україну, ми заміщуємо наші активи на більш сучасне обладнання. Ми мали б відновлювати нашу промислову базу й без війни в Україні через зростання конкуренції з боку росії та Китаю», — зазначив Макконнелл.

І останній його аргумент — захист свободи в Європі сприяє миру на Далекому Сході.

«Є деякі американці, які кажуть, що це далеко від Далекого Сходу, і ось там наші справжні тривоги. Але прем’єр Японії сказав, що якщо ви хочете надіслати повідомлення президенту Сі, бийте путіна в Україні. Південні корейці стурбовані, філіппінці стурбовані, австралійці стурбовані. Отже, це справді має величезний вплив на майбутнє Тайваню. Ці країни знають і розуміють загрозу, що надходить від Китаю у зв’язку із війною росії в Україні більше ніж США», — підсумував Макконнелл.

Аддісон Мітчелл «Мітч» Макконнелл-молодший (англ. Addison Mitchell «Mitch» McConnell, Jr.; нар. 20 лютого 1942, Шеффілд, Алабама) — американський політик-республіканець, сенатор США від штату Кентуккі з 1985 р. Із 2015 до 2021 року був лідером більшості у Сенаті, з 2021 — лідер меншості.

У 2003–2007 рр. партійний організатор більшості (третя особа у республіканській фракції Сенату), з 2007 до 2014 рр. був лідером сенатської меншості.

Поділитись