Bloomberg: США відділяють від дефолту кілька місяців

Bloomberg: США відділяють від дефолту кілька місяців

Сполучені Штати зіткнулися з лімітом, який обмежує можливість властей набирати нові кредити. Конгрес припинив дію цієї червоної межі в серпні 2019 го, розв’язавши федеральному уряду руки. Але тепер ліміт знову почав діяти, і це загрожує США серйозними проблемами.  Американські законодавці в 2019-му році встановили владі ліміт: брати в борг годі й більше 22 трлн доларів. Правда, зараз до цієї суми треба додати ще накопичилися з позаминулого року борги, так що тепер стелю становить 28,5 трлн.

Рішення про замороження брали це ще до пандемії, а з тих пір уряд витратилася на загальну вакцинацію, підтримку бізнесу і людей. Так що зараз Америка повинна своїм кредиторам трохи менше 28,5 трлн дол – це значить, що більше брати в борг уряд не зможе.

Про це пише агентство Bloomberg.

По суті, якщо зараз нічого не змінити, Сполучені Штати чекає технічний дефолт. Так-так, приблизно як в Росії в 1998 році.

– Годинник почали тікати, – так образно описав повернення порога держборгу старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона Девід Вілкокс. – Конгресменам потрібно зрозуміти, що пора сідати за стіл переговорів.

Правда, сенатори не поспішають врегулювати питання. Зараз у парламентаріїв пора канікул, так що до осені навряд чи щось вдасться зробити. При цьому голова бюджетного комітету Палати представників Джон Ярмут відверто зізнався журналістам, що конкретного плану по цій ситуації у нього немає. В обох палатах невелике більшість у демократів, але, ймовірно, заради того, щоб уникнути держборгу, доведеться домовлятися і з республіканцями. А це значить – перекроювати бюджет. Очевидно, найближчі пару місяців загроза технічного дефолту буде висіти над США і тягнути вниз курс національної валюти.

Поки ж чиновники міністерства фінансів повинні покладатися на наявну в їх розпорядженні готівку (близько 450 млрд доларів) і придумувати щось екстраординарне: голота на вигадки хитра. За інформацією Bloomberg, Мінфін перейшов на таке «стан облоги» положення з п’ятниці 30 липня.

Щоб домовитися і або підняти стелю держборгу, або знову його скасувати, у американських депутатів і чиновників є час до жовтня або листопада. Далі – дефолт, коли країна просто не зможе виконувати зобов’язання за своїми боргами. Втім, ніхто не думає, що до такого дійде: стеля держборгу часто використовують республіканці і демократи, щоб виторгувати важливі для себе статті в бюджеті.

Ось і зараз, швидше за все, домовляться. Тому що інакше – крах економіки країни.

Поділитись