У Словаччині пообіцяли приймати участь у відбудові України після війни

У Словаччині пообіцяли приймати участь у відбудові України після війни

Словаччина підтримує євроатлантичний вибір України і завжди підтримувала Україну. Є певні задачі, так зване домашнє завдання, які кожна країна перед вступом до ЄС та НАТО зобов’язана виконати.

Про це заявив Надзвичайний та Повноважний посол Словаччини в Україні Марек Шафін.

«Членом ЄС держава не може стати просто так, а лише після того, як законодавство, бізнес-середовище, права людини, відповідатимуть вимогам Євросоюзу. Приміром, Словаччина працювала більше десяти років, аби стати членом ЄС, але в нас не було війни. Тому, якщо є бажання українців стати членом ЄС, вони, за умов наполегливої праці, досягнуть бажаного результату. Цей новий статус Вас ще більше наближує до перспектив членства та надає шанс на проведення відповідних реформ. Насправді, Словаччина досі запроваджує реформи. Тому цей процес є постійним. Якщо процес реформ розпочатий, він з часом лише удосконалюється. Головне, аби уряд належним чином контактував із громадянами та передавав посил суспільству. Це має бути внутрішнім завданням для людей», – наголосив Марек Шафін.

За словами пана Посла, «у Словаччині в свій час вирішили спонтанно, що ми хочемо стати членами ЄС та НАТО і на цьому шляху йшли всім суспільством. Тому іншого шляху для України немає. Євросоюз звичайно цікавиться Україною та допомагає їй. Далі все залежатиме виключно від зусиль України. Українці краще за інших знають сферу власних інтересів».

«Альянс може повністю протистояти зовнішнім викликам. Там існує статут і ціла структура, де члени НАТО здатні забезпечити власну безпеку та безпеку усіх членів альянсу. Хтось слабше, хтось сильніше працює, але ми усі разом. Що, приміром, показує і нинішня ситуація, коли країни, члени НАТО, вирішили допомагати і Україні», – повідомив пан Шафін.

Як зауважив Надзвичайний та Повноважний Посол Словаччини в Україні, до словацького бізнесу пропозиції надходили з пропозицією відбудови України.

 «В Україні було чимало проблем з бізнес-середовищем, навіть коли були спроби “віджати” словацький бізнес, який працював в Україні. На деякі підприємства були спроби рейдерського захоплення. І ми ці проблеми вирішували на рівні посольства та урядів наших країн. Переконаний, у відновленні України буде задіяно багато країн та іноземних компаній. Не лише словацьких. Оскільки масштаби руйнування є катастрофічними. Відбудувати країну заново буде не так просто. Словаччина, як Ваш сусід та близький друг, Україну в біді не залишить. Обов’язково допоможемо», – сказав він.

Володимир Малінін

Поділитись