Радник обраного глави держави Джейк Салліван підкреслив, що Вашингтон розуміє загрозу, яку несе ядерну зброю.
Обраний президент США Джо Байден і його команда мають твердий намір продовжити з Росією СНО-3 (Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь), який закінчується в лютому 2021 року. Про це в ефірі CNN повідомив Джейк Салліван, якого Байден має намір призначити радником з нацбезпеки країни. У той же час представник обраного президента зазначив, що за недавньою хакерською атакою на США стояла, швидше за все, Росія і Байден не має наміру залишити це без відповіді.
«Ключова угода між США і Росією – ДСНО – закінчується трохи більше, ніж через два тижні з моменту початку нашої роботи. Нам необхідно буде зайнятися питанням продовження цього договору в інтересах США», – сказав Салліван.
«Я впевнений, що сьогодні США і Росія можуть діяти в рамках своїх національних інтересів з тим, щоб домогтися прогресу в контролі над озброєннями та питання стратегічної стабільності, приділити увагу загрозу, яку несе для всього світу ядерну зброю», – додав він.
Салліван також вказав, що обидві країни завжди мали можливість домовитися, навіть в період холодної війни. Однак США мають намір не тільки співпрацювати, а й помститися Росії за найбільшу атаку хакерів на комп’ютерну мережу 250 американських урядових установ, яка сталася трохи менше місяця назад, повідомив Салліван. Незважаючи на те що офіційно Білий дім не висував звинувачення на адресу Кремля, Байден і його прихильники наполягають на тому, що за атаками стояли хакери з РФ.
Салліван підкреслив, що одним із перших завдань після приходу Байдена до влади буде з’ясування мети атаки і нанесеного збитку від неї, щоб змусити винуватців заплатити за ці дії. Крім того, Вашингтон посилить заходи з кібербезпеки, уточнив він.
«Це буде комбінацією покарання і посилення наших можливостей щодо захисту», – повідомив представник обраного глави держави.
Термін дії договору СНО-3 закінчується в лютому 2021 року. Раніше США наполягали на тому, щоб в ядерній угоді брав участь і Китай. Однак в Пекіні відзначили, що погодяться на цю пропозицію, якщо Вашингтон зменшить свої ядерні запаси до рівня КНР.
Кілька тижнів тому сталася хакерська атака на більш ніж 250 організацій в США, в числі яких, за інформацією ЗМІ, опинилися Мінфін, Міненерго США і Національне управління з телекомунікацій і інформації. За словами генпрокурора США Вільяма Барра, за кібератаками на американські урядові установи, які користуються послугами IT-компанії SolarWinds, стоїть Росія. Однак чинний президент Дональд Трамп висміяв ці звинувачення, заявивши, що про Москву завжди згадують в таких випадках в першу чергу.