У Путіна з’явилася нова мета війни рф проти України

У Путіна з’явилася нова мета війни рф проти України

Своєю «мирною» пропозицією путін знову нагадав світові, чому росія повинна програти.

Про це пише Atlantic Council.

Пропозиція путіна свідчить, що він веде старомодну імперську загарбницьку війну і буде продовжувати ескалацію своїх вимог, поки не зазнає поразки, зазначають аналітики. Саме це він робив, починаючи з окупації Криму та частини Донбасу у 2014 році і саме це він має намір робити далі, незважаючи на заяву про готовність до миру.

Умови, запропоновані путіним, підтверджують, що він не має наміру досягати стійкого миру з Україною. Навпаки, російський диктатор, очевидно, як і раніше, залишається відданим своїй головній військовій меті — знищити українську державність і стерти з лиця землі українську націю. Немовби для того, щоб підкреслити це, путін супроводив свої останні вимоги холодним попередженням, що «існування України» залежить від готовності Києва прийняти його умови.

«Насправді, на кону стоїть навіть більше, ніж подальше існування української держави. Не буде перебільшенням сказати, що майбутнє глобальної безпеки зараз визначається на полях битв в Україні. Якщо вторгнення путіна буде успішним, це означатиме настання нової ери, позначеної зростанням міжнародної нестабільності, роздуванням оборонних бюджетів і почастішанням агресивних війн», — йдеться у матеріалі.

росія-переможець майже напевно залишиться на чолі цього падіння в беззаконня на довгі роки вперед, зазначають у Atlantic Council. Але путін не буде єдиним авторитарним правителем, який прагне вступити в нову епоху імперської агресії. Китай, Іран і Північна Корея вже надають рф різного рівня підтримку в її військових зусиллях і не приховують свого прагнення перевернути існуючий світовий порядок.

Якщо Москва здобуде історичну перемогу в Україні, Пекін, Тегеран і Пхеньян також будуть підбадьорені, як і ціла низка інших автократів по всьому Глобальному Півдню.

«Єдиний спосіб уникнути геополітичного майбутнього, сформованого зростаючою небезпекою і відродженням імперіалізму, — це забезпечити поразку росії в Україні. Нещодавня фальшива «мирна» пропозиція путіна — це, по суті, заклик до капітуляції Києва і поглинання України новою російською імперією. Це повністю відповідає політиці ескалації, яку він проводив протягом останнього десятиліття, і відображає імперський порядок денний, який не залишає місця для значущих компромісів», — робить висновок автор статті Пітер Дікінсон.

Поділитись