Читачі китайського порталу «Гуаньча» прокоментували відповідь президента Росії Володимира Путіна на звинувачення з боку Європи, що Москва несе відповідальність за газову кризу в регіоні.
У статті автор наводить слова Путіна з пленарного засідання форуму «Російський енергетичний тиждень», де той висловив готовність збільшити кількість поставок газу в Європу при отриманні відповідного запиту. Крім того, він вказав на те, що інші країни – європейські партнери, в тому числі США, зменшують поставки.
Читачі порталу визнали, що російський лідер дав жорстку відповідь Європі.
«Сенс слів великого Путіна був такий:« Це останнє попередження!» – припустив користувач з ніком uso2000.
«Самі (європейці. – ред.) винні, а тепер звинувачуєте інших у підвищенні цін», – пише читач «Спи».
«Європейці – типові дурні люди з великими грошима. Навіть втративши військовий захист Америки, вони продовжують спокійно відрощувати жир на боках. Кожен день вони тільки і роблять, що загрожують Росії і Китаю, і, мабуть, не бояться, що одного разу ті повстануть», – вважає інший коментатор.
«Це просто бізнес! Ринок на все сам реагує», – написав ще один користувач.
13 жовтня читачі Daily Mail звернулися до президента Росії Володимиру Путіну через паливну кризу в Європі. Вони захопилися лідерськими якостями російського лідера і жартома попросили у нього врятувати Великобританію від чинного прем’єр-міністра Бориса Джонсона.
Днем раніше заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков спростував звинувачення проти Москви в навмисному завищенні цін на газ, щоб сертифікувати «Північний потік – 2». За його словами, обвинувальні заяви є частиною інформаційної війни, яку Захід продовжує вести проти РФ за багатьма напрямками.
В цей же день екс-канцлер Німеччини і голова ради директорів «Роснефти» Герхард Шредер закликав не вважати Росію ворогом в «газовій війні». За його словами, ціни на газ ростуть не через Росію, яку звинуватили європейські ЗМІ і політики, а через відновлення економіки Азії і зростання попиту.
Раніше британські енергетичні компанії збанкрутували через високі ціни на газ. Британські енергетичні компанії Pure Planet і Colorado Energy збанкрутували через рекордно високі ціни на газ, повідомляє Ofgem.
У Pure Planet налічується 235 тис. споживачів, тоді як у Colorado Energy — 15 тис. споживачів. Їх клієнтів переведуть на інших постачальників, вони не постраждають від банкрутства компаній.
Єврокомісія представила перелік заходів щодо подолання енергетичної кризи. У ЄК підкреслили, що плани по переходу на більш чисті джерела енергії не повинні бути порушені. Це найкраща страховка від цінових потрясінь в майбутньому, заявили в організації. У переліку заходів подолання кризи також зазначено, що країнам Європи необхідно самим надати фінансову підтримку своїм громадянам, які найбільше постраждали від зростання цін на енергію.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що зростання цін на газ в Європі став наслідком дефіциту електроенергії, а не навпаки. Він зазначив, що багато європейських гравці влітку не поспішали відновлювати запаси в підземних сховищах газу.
Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель сказав, що ЄС може закупити більше російського газу, ніж передбачено контрактом.