У Києві виступили з анонсом важливого документа для України

У Києві виступили з анонсом важливого документа для України

Документ щодо міжнародних гарантій безпеки для України може з’явитися до 29-30 серпня.

Такий анонс зробив голова Офісу президента України Андрій Єрмак за підсумками зустрічі із радниками глав та урядів Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Угорщини. Він уточнив, що текст був підготовлений консультативною групою на чолі з колишнім генсеком НАТО Андерсом Фоґ Расмуссеном. За словами українського політика, документ вийшов дуже потужним.

Расмуссен погодився очолити групу щодо врегулювання в Україні 1 липня. За твердженням президента Володимира Зеленського, вона має «фундаментально створити конкретні гарантії безпеки для Києва».
Україна почала працювати з країнами Європи у новому форматі

Як повідомляє ТАРС, Єрмак також оголосив про те, що Україна та сім країн Європи розпочали взаємодію в рамках нового формату під назвою «Київська ініціатива». Він пояснив, що Як пояснив Єрмак, новий формат об’єднує “безпосередніх сусідів та близьких партнерів”.

За словами офісу Зеленського, головна мета «Київської ініціативи» — посилити координацію країн з питань регіональної безпеки та практичну співпрацю у протидії загрозам безпеці. «Ми розглядаємо це як майданчик для обговорення спільних викликів безпеки для Центральної та Східної Європи в умовах російської агресії проти України, що триває», — підкреслив він. Уточнюється, що зустрічі відбуватимуться раз на місяць.
Вимоги гарантій безпеки

Україна вимагає міжнародні гарантії безпеки в обмін на нейтральний статус та відмову від вступу до НАТО. Раніше радник глави офісу президента України Олексій Арестович назвав гарантії безпеки, які західні країни зможуть надати Києву після врегулювання конфлікту. На його думку, обіцянки Заходу торкнуться поставок озброєнь та фінансування, але не більше.

Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що найкращою гарантією безпеки України буде її вступ до НАТО.

«Ніхто поки що не вигадав кращої гарантії. Ми готові приєднатися до будь-якої структури, яка б гарантувала нам закінчення війни та безпеку», – сказав він.

У свою чергу, 3 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що Берлін обговорює із союзниками питання про надання Києву гарантій безпеки. Канцлер ФРН додав, що дипломатична підготовка щодо цього питання ведеться до дня, коли завершиться спецоперація в Україні. Пізніше він уточнив, що гарантії безпеки для України не можуть бути аналогічними до статті 5 Північноатлантичного договору про колективну оборону НАТО.

Поділитись