Путіну повідомили про провал спроб завоювати Донбас до вересня

Путіну повідомили про провал спроб завоювати Донбас до вересня

Військова міць РФ виявилася фантомом.

Просування російської армії на Донбасі продовжує буксувати, зриваючи плани Кремля провести референдуми про анексію, які спочатку намічали ще на травень, а потім перенесли на вересень.

Хоча влада захоплених територій вже підписала документи про голосування, а в містах і областях розвісили білборди, новий термін знову виявився не під силу армії, яка, за західними даними, втратила 5 тисяч одиниць техніки та 70-80 тисяч солдатів убитими та пораненими.

Це ставить у глухий кут кремлівських чиновників, які не знають, що робити, повідомляє «Медуза» з посиланням на джерела, близькі до адміністрації президента.

У травні-червні, розповідає один із них, у Кремлі панувала впевненість, що до початку осені вся Донецька область буде під контролем, і референдуми можна буде «спокійно» провести у єдиний день голосування – 11 вересня. Але за фактом армія контролює лише 60,2% ДНР, і за останній місяць ця територія збільшилася на нікчемні 0,5%.

Один із варіантів – знову відкласти референдуми, цього разу на зиму. Але це може збентежити ядерний електорат, який підтримує війну. «Люди зрозуміють, що щось не виходить. Вони можуть вважати це слабкістю», – пояснює джерело «Медузи».

Інший спосіб – провести референдум на 60% контрольованої території та анексувати те, що є, а решту приєднати за фактом, коли і якщо армія впорається із завданням.

Про ситуацію доповіли президенту путіну. Саме він найближчими днями ухвалить остаточне рішення про дату проведення референдумів, кажуть джерела «Медузи».

Адміністрація президента абсолютно недвозначно перекладає відповідальність за проблеми з українськими референдумами на армію, зазначає політолог Аббас Галлямов. І, чесно кажучи, адміністрація права, вважає він: «Вся російська військова міць виявилася фантомом».

У Кремлі продовжують сподіватися, що хоча б до грудня-січня російські війська матимуть змогу захопити Донецьку область і при цьому не втратити контроль над уже окупованими територіями. За словами джерел «Медузи», сценарій із голосуванням узимку стає «все вірогіднішим».

Тим часом росіянці вигадали, як їм здається, “вдалий хід”. У рамках “інформаційного забезпечення” шантаж-операції під назвою “підірвемо ЗАЕС”, пішов розгін про… нібито готовність України зірвати гіпотетичну інспекцію “комісії МАГАТЕ” на цій станції “терористичним шляхом”.

Поділитись