У Росії заявили про неминучість денацифікації Вірменії

У Росії заявили про неминучість денацифікації Вірменії

Скандал між Москвою та Єреваном розгорається.

Як повідомляє єреванський сайт epress.am, телеграм-канал «Семен Пегов» повідомив: «У вірменських ЗМІ не зупиняється антиросійська істерія. На нас чекають веселі часи, денацифікація Вірменії неминуча».

Нагадаємо передісторію. Вдень 14 серпня на ринку “Сурмалу” пролунав вибух. 16 людей загинули, понад півсотні поранено. У Вірменії — дводенна жалоба. А в експертній спільноті та соцмережах, як уже розповідав Minval, гаряче обговорюється і версія причетності до вибуху спецслужб РФ. Офіційно у Єревані її не озвучили. Але посольство Росії у Вірменії поспішило виступити з офіційною нотою і сформулювало вимогу: «Очікуємо від влади Вірменії на кроки, спрямовані на припинення подібних недружніх проявів».

Залишимо осторонь їдкі шпильки з приводу того, що російська дипмісія у Вірменії дозволяє собі говорити з офіційною владою цієї країни в такому ультимативному тоні. Не будемо навіть уточнювати, яких саме кроків очікують у команді Сергія Копиркіна: закриття неугодних ЗМІ, арештів журналістів та експертів тощо. Утримаємося навіть від питань, чи формулюють у російській дипмісії подібні вимоги, ґрунтуючись на російській практиці, чи тверезо уявляють собі реальний рівень демократії у Вірменії та ступінь її «керованості». Зазначимо інше.

Сам факт появи ноти посольства РФ показує: з приводу незручних версій вибуху в «Сурмалу» Москва серйозно занервувала. Тим більше що в Єревані, до обурення російських «державників», принаймні поки що в Єревані не поспішають поводитись за принципом «слухаюсь, громадянине начальник». Популярні прокремлівські ТГ-канали виповнять повідомлення відомого Мікі Бадаляна, «партнера» Семена Пегова: єреванська мерія погодила на 24 серпня проведення мітингу проти «спеціальної військової операції» в Україні. Як старанно «настукують» у проросійських колах Єревана, «захід має відвертий антиросійський характер, а також спрямований особисто проти президента Росії Володимира Путіна». «Вірмени Росії» запитують: «Цікаво, що цим дозволом хоче сказати Нікол Пашинян своїм союзникам, яких він звинуватив у невиконанні миротворчої місії в Нагірному Карабаху, а останні три дні всі провладні агенції звинувачують Росію в причетності до пожежі на ринку Сурмалу. Може хтось нагадає Миколу Пашиняну, що Росія союзник, а не ворог, чи всіх все влаштовує?»

А московські ТГ-канали тут же додають від себе: «Справді, може Москві вже час нагадати Єревану, як повинен поводитися союзник? Можливо, в Кремлі вже перестануть терпіти витівки Єревана і вживуть гідних заходів?» І дуже багато вказує на те, що це не просто особиста думка адмінів ТГ-каналів. У Москві серйозно незадоволені Пашиняном.

Цікаво, звісно, ​​які «гідні заходи» мають на увазі прокремлівські аналітики. Але ще цікавіше, чому не було таких жорстких формулювань у відповідь на спроби з боку Єревана влаштувати ревізію тристоронньої угоди від 10 листопада, підривати процес врегулювання і демонстративно «плювати» на домовленості, укладені за участю президента РФ.

Поділитись