У Грузії пройшов тринадцятий день антиурядових протестів. Тисячі людей, як і раніше, виходять на вулиці міст Грузії, вимагаючи відставки уряду і проведення нових виборів.
Про це повідомляє NewsGeorgia.
11 грудня — рівно два тижні з моменту початку акцій перед парламентом, після того, як після виборів заново затверджений «Грузинською мрією» уряд оголосив про замороження переговорів про вступ до ЄС до 2028 року.
Акції відбуваються не тільки в столиці, а й в інших містах Грузії.
Мітингувальники вимагають повернути країну на шлях євроінтеграції, оголосити нові парламентські вибори і звільнити затриманих.
З кінця листопада на акціях протесту затримано близько чотирьохсот осіб. Більшість — за різними адміністративними статтями, але проти 30 осіб порушено кримінальні справи, їм загрожує кілька років позбавлення волі.
Серед затриманих немає силовиків, які жорстоко били людей під час розгонів і затримань.
Також не затримані особи з агресивних угруповань у масках, які нападали на учасників протестів і журналістів.
Людей на акціях у Тбілісі та Батумі, як і раніше, багато, але вже менше, ніж у попередні дні.
Другу добу протест проходить у мирному руслі. Поліція і спецназ не перешкоджають проведенню акції.
Очевидно, «Грузинська мрія» взяла на озброєння тактику вимотати протестувальників, особливо з огляду на прийдешнє в країні похолодання (вночі до -7 градусів), і постаратися знизити градус протесту до 14-го грудня, коли відбудуться вибори президента Грузії.
У районі президентської резиденції мерія Тбілісі сьогодні вночі вже активно облаштовує новорічне містечко.
Правляча партія заявила, що Новий рік у Палаці Орбеліані зустрічатиме її новий президент Михайло Кавелашвілі.
Його має «обрати» цього тижня Колегія виборників — Кавелашвілі єдиний кандидат. На 29 грудня вже призначено його інавгурацію.
У «Грузинській мрії» попередили опозиційного президента Саломе Зурабішвілі, що до цієї дати вона має звільнити резиденцію.
Сама Зурабішвілі заявляє, що відмовляється скласти із себе повноваження до обрання нового парламенту.
Про те, чи буде вона боротися за Палац Орбеліані Зурабішвілі не заявляла.
Заява Служби державної безпеки Грузії, в якій анонімні «деструктивні сили» звинувачуються у намірах загострити ситуацію на антиурядових акціях протесту 14 грудня — «психологічний терор», — президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яку цитує Sova.
За словами Зурабішвілі, цю заяву грузинської спецслужби слід розцінювати як порушення прав людини та додала, що зазвичай акції протесту проходять мирно, «коли немає «тітушок» та інших осіб, які провокують насильство.