У бундестазі стався скандал через санкції проти Росії

У бундестазі стався скандал через санкції проти Росії

У Німеччині у парламентській фракції партії «Лівих» у бундестазі не змогли дійти компромісу щодо санкцій проти Росії.

Ситуація, що склалася, призвела до розколу в партії, пише Die Welt. Проросійська депутат Сара Вагенкнехт звинуватила федеральний уряд у «початку безпрецедентної економічної війни» проти Росії та закликала до переговорів із Москвою. У партії їй відповіли, що подібні заяви псують репутацію політичної сили і закликали виключити Вагенкнехт із «Лівих».

У парламентській фракції партії “Лівих” у бундестазі не змогли виробити єдиної позиції щодо санкцій щодо Росії, що призвело до сильного розколу в партії, пише видання Die Welt.

За даними ЗМІ, розбіжності у партії загострилися після недавнього виступу Сари Вагенкнехт, яка звинуватила федеральний уряд у “початку безпрецедентної економічної війни проти найважливішого постачальника енергоресурсів”. На її думку, країні необхідно розпочати переговори з Росією щодо постачання енергоносіїв. Така думка обурила багатьох членів “Лівих”.

На тлі розбіжностей керівник Асоціації соціального забезпечення Ульріх Шнайдер вирішив піти з партії та заявив, що відмовляється прийняти “вимоги Вагенкнехт про сепаратні переговори з Росією”. Шнайдер заявив, що подібні розмови псують репутацію “лівої, прогресивної політичної сили”. Крім того, прем’єр-міністр Тюрінгії Бодо Рамелов направив лист парламентської фракції, в якому жорстко критикував пропозицію Вагенкнехт.

“Теза про те, ніби ФРН веде економічну війну з Росією, спотворює причину та слідство”, – йдеться у його повідомленні.

Ряд членів партії закликали до виключення Вагенкнехта, проте вона наполягає, що залишається членом “Лівих”. Як зазначає газета Spiegel, на тлі таких серйозних розбіжностей партії “потрібне диво, щоб вижити в їхньому нинішньому вигляді”.

Проте навіть після різкої критики з боку однопартійців Вагенкнехт продовжила відстоювати свою позицію щодо санкцій проти Москви.

“Ми розоряємо і руйнуємо нашу економіку, – обурилася вона. – Досі мені ніхто не зміг пояснити, чому ми так допомагаємо Україні”.

“Той факт, що ми прирікаємо наших пекарів та ремісників на банкрутство, не допоможе Україні”, – вважає політик.

У парламентській фракції “Альтернатива для Німеччини” поділяють позицію Вагенкнехта. Так, член парламентського комітету з бюджету Петер Берінгер висловив думку, що санкції шкодять Німеччині більше, ніж Росії, тому їх потрібно переглянути.

“Це санкційна політика, яка шкодить лише нам самим, – вважає він. – Ми завдаємо власній країні більших збитків, ніж Росії. Вона отримує рекордний прибуток у світлі зростання цін на енергоносії”.

Канцлер ФРН Олаф Шольц не погоджується з такою точкою зору. За його словами, запроваджені обмеження – це “важливий засіб посилення тиску на Росію”, щоб остаточно зупинити конфлікт в Україні.

“Країна залежить від технічного прогресу світу. Чим довше це продовжуватиметься, тим більшою буде шкода для Росії”, – зазначив він.

Шольц наголосив, що Москва внаслідок санкцій вже зазнала “значних витрат”. У зв’язку з цим політик пообіцяв, що Берлін не відмовиться від санкцій, хоча обмеження впливають, зокрема, на економіку Німеччини.

“Наша економіка сильна, і ми допомагаємо чим можемо”, – сказав він.

Більшість німецьких громадян підтримує політику уряду. Згідно з опитуванням інституту вивчення громадської думки Civey, 53% респондентів готові піти на позбавлення у повсякденному житті, якщо це необхідно для збереження санкцій проти Росії. Уряд пообіцяв виділити 65 млрд євро на компенсацію цін на електрику для споживачів.

Поділитись