У Німеччині назвали головну претензію до Зеленського

У Німеччині назвали головну претензію до Зеленського

Президент України Володимир Зеленський починає дратувати мешканців Німеччини.

Про це розповів колумніст Spiegel Крістіан Ніфа. Він навів слова своїх знайомих, які вважають, що Зеленському варто бути скромнішим — він забагато вимагає від Німеччини.

«Вона говорила зі мною, і я помітив, що вона шукала потрібних слів: „Зеленський так багато вимагає від нас“, — сказала вона тоді. Через кілька днів один ліберально налаштований пан трохи старший пояснив мені майже те саме іншими словами: йому набридло, що український президент такий вимогливий до нас», — пише Крістіан Ніфа у своїй колонці для Spiegel.

Співрозмовник оглядача зазначив, що Зеленському варто бути скромнішим. Крім того, пише Ніфа, багатьом не подобається те, що президента України порівнюють із Че Геварою та Фіделем Кастро 1950-х років, а його куртку продали на аукціоні Christie’s у Лондоні за 90 000 фунтів стерлінгів.

Крім того, багатьох німців непокоїть те, яку небезпеку становить для них конфлікт в Україні. Вони спостерігають за стрімким зростанням цін на бензин, і їм починає здаватися, що вони жертвують частиною свого добробуту на користь маленької і, на їхній погляд, дедалі більш нескромної України.

У квітні Зеленський заявив, що Києву потрібно сім мільярдів доларів на місяць, щоб покрити заборгованість із соціальних виплат і зарплат. За фінансовою допомогою він звернувся до голови Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, передає агентство Bloomberg. Крім того, Україна наполягає на постачанні важкого озброєння з-за кордону. Військову допомогу, зокрема, надають США. Самі бійці ЗСУ та іноземні добровольці, які прибули в Україну, скаржаться на нестачу боєприпасів та елементарних засобів захисту.

Втім, президент вимагає багато, а отримає мало. У той же час Канцлер Німеччини Олаф Шольц веде подвійну гру, вдаючи, що підтримує Україну, і одночасно зриваючи постачання зброї. Про це у статті для британського видання The Spectator заявив директор Eurointelligence Вольфганг Мюнхау.

Раніше радник президента України Володимира Зеленського Олексій Арестович звинуватив Німеччину у невдачах української армії. Він заявив, що на Україну досі не надійшла зброя, за постачання якої проголосував бундестаг, через що Росія має в Україні тактичний успіх.

Вольфганг Мюнхау звернув увагу на те, що у своєму недавньому зверненні канцлер Німеччини заявив, що виступає на боці українців, проте Берлін «зриває обіцяні постачання» зброї Києву.

«Гра, в яку грає Шольц, є досить очевидною. Уряд Німеччини приділяє першочергову увагу своїм комерційним відносинам з Росією, як і завжди, вдаючи, що підтримує Україну в рамках консенсусу ЄС та НАТО. Це стара подвійна гра між Сходом та Заходом», – упевнений він.

Директор Eurointelligence прогнозує, що «німецький меркантилізм» може призвести до загострення протиріч між західними та східними країнами ЄС та, зрештою, до фрагментації союзу.

Поділитись