Трамп накладе вето на оборонний бюджет з санкціями проти Росії

Трамп накладе вето на оборонний бюджет з санкціями проти Росії

Президент США Дональд Трамп заявив, що накладе вето на проект оборонного бюджету, незважаючи на значну підтримку документа в американському конгресі.

“Більше за всіх від нашого закону про оборонний бюджет виграє Китай. Я накладу вето!” – написав Трамп в Twitter.

Бюджет на 740 мільярдів доларів отримав схвалення більшості сенаторів і понад дві третини членів палати представників. При такому рівні підтримки документ подолає заборону президента. Проект, зокрема, передбачає розширення обмежень проти російських газопроводів “Північний потік – 2” і “Турецький потік”, подальші поставки озброєнь на Україну, заборона на співпрацю американських і російських військових, антитурецькі санкції за поставки Анкарі російських ЗРК С-400 та інші заходи , спрямовані проти Москви.

Трампа не влаштовують в бюджеті деякі конкретні положення, в числі іншого – “зашите” в текст законопроекту намір конгресу поміняти найменування військових баз, названих на честь воєначальників рабовласницького Півдня за часів Громадянської війни в США. Як кажуть прихильники ініціативи, вона допоможе боротися з расизмом, противники називають її непотрібним зведенням рахунків з історією країни.

Американський лідер також вимагав, щоб в законі були заходи, що вводять відповідальність соцмереж і ЗМІ за контент. Це пов’язано з особистими рахунками Трампа і представників медіа: Twitter, Facebook і інші платформи часто позначають заяви президента як дезінформацію або спірний контент, глава держави звинувачує їх в цензурі і спробах впливати на політику. Якщо соцмережі і ЗМІ визнають юридично відповідальними за контент, це порушить сформовану в США традицію і де-факто може гранично ускладнити їх роботу. Конгрес не підтримує Трампа в його прагненні ввести подібну відповідальність.

“Північний потік – 2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Сполучені Штати просувають в Європу свій зріджений природний газ і намагаються не допустити завершення проекту. У жовтні Вашингтон розширив економічні обмеження проти “Північного потоку – 2”, поширивши на проект дію пакету PEESA “Про захист енергетичної безпеки Європи”. Тепер під санкції підпадають компанії, що надають послуги, обладнання або фінансування для модернізації або оснащення суден, що працюють на проекті. Компанія Det Norske Veritas – Germanischer Lloyd (DNV GL) вже припинила в ньому участь.

Москва неодноразово закликала ставитися до проекту виключно як до економічного. У Кремлі підкреслювали, що “Північний потік – 2” вигідне європейським країнам, оскільки сприяє зміцненню їх енергобезпеки.

Поділитись