The Daily Telegraph оцінила підсумки роботи Меркель на посаді канцлера

The Daily Telegraph оцінила підсумки роботи Меркель на посаді канцлера

Підсумки перебування Ангели Меркель на посаді канцлера ФРН не надто позитивні як для її партії Християнсько-демократичний союз Німеччини (ХДС), так і для Європи загалом.

Таку думку висловив автор статті The Daily Telegraph.

Як зазначає автор, Меркель домінувала в європейській політиці 16 років — майже стільки ж, скільки Гельмут Коль, проте варто їй піти з посади, виявилося, що вона залишила не так багато позитивної спадщини. Ймовірно, її пам’ятатимуть за останнім її рішенням — відкриттям шляху до обов’язкової вакцинації, йдеться в матеріалі.

На думку автора, Німеччина залишається головною економічною силою в Європі, але майбутнє виглядає не таким ясним, як раніше. У зв’язку з цим він згадує боргову кризу Греції, коли Меркель захищала німецькі банки, хоча їй довелося «кинути під автобус» іншого члена Євросоюзу. У цей період країни Південної Європи були змушені вдатися до жорстких економічних заходів, що залишили «глибокі економічні та політичні шрами».

Автор статті переконаний, що помилки Меркель матимуть довгострокові наслідки. Так, наприклад, ухвалене у 2011 році рішення відмовитися від атомної енергетики після аварії на Фукусімі призвело лише до залежності Німеччини від російського газу.

Також у 2015 році Меркель відкрила кордони Німеччини більш ніж мільйону біженців із Сирії та інших країн. Наслідки цього рішення досі є у Східній Європі, зазначається у статті.

Наразі партія Меркель перебуває в найгіршому за багато років становищі. Меркель правила майже так само довго, як рекордсмен повоєнної Німеччини Гельмут Коль, проте питання, чи оцінить історія її успіхи, резюмує автор.

Раніше, 3 грудня, офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт повідомив, що Меркель складе з себе обов’язки після обрання нового глави уряду, попередньо призначеного на 8 грудня. Олафа Шольца буде обрано новим канцлером ФРН.

Того ж дня у дворі міністерства оборони ФРН у Берліні відбулися урочисті проводи Меркель з посади канцлера. Оркестр бундесверу виконав кілька композицій, включаючи три на вибір глави кабміну, серед яких був і панк-хіт з НДР Ніни Хаген — Du hast den Farbfilm vergessen (нім. «Ти забув кольорову плівку»).

Парламентські вибори у Німеччині відбулися 26 вересня. Ангела Меркель не висувала своєї кандидатури. Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) виграла на виборах, набравши 25,7% голосів, друге місце зайняв блок ХДС/ХСС – 24,1%. На третьому місці партія “Зелені” з 14,8%. У новому складі парламенту буде 735 депутатів. СДПН займе 206 крісел, ХДС/ХСС – 196, а у партії «Зелені» 118 місць.

Поділитись