Стало відомо про що «Велика сімка» домовилася із Зеленським

Стало відомо про що «Велика сімка» домовилася із Зеленським

Глави країн «Великої сімки» підтвердили, що підтримують Україну під час спецоперації Росії в Україні та «не дадуть перемогти» Москві.

Для цього вони продовжать надавати Києву військову та фінансову допомогу, а також посилять санкції проти банків Росії та фінансових еліт, які підтримують політику путіна та «промотують ресурси росіян».

На публікацію документа вже відреагували в Держдумі – спікер нижньої палати російського парламенту В’ячеслав Володін заявив про «визнання успіхів спеціальної військової операції ЗС РФ».

Лідери країн G7 провели переговори з відеозв’язку, в них також брав участь український президент Володимир Зеленський — вони обговорювали заходи у відповідь на дії Росії в Україні. Консультації тривали трохи більше години.

За підсумками відеоконференції “Велика сімка” випустила комюніке, в якому заявила, що “не допустить перемоги” Росії. Під документом підписалися Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція та Японія.

«Група семи та Україна єдині у цей скрутний час і у своєму прагненні забезпечити демократичне, процвітаюче майбутнє цієї країни. Ми, як і раніше, єдині в нашій рішучості не допустити перемоги президента [Росії Володимира] Путіна у його війні проти України», – наводить ЗМІ цитату із заяви лідерів країн.

Учасники зустрічі запевнили Зеленського у своїй солідарності з ним, подальшій підтримці обороноздатності України та готовності «взяти на себе нові зобов’язання, щоб допомогти Україні забезпечити її вільне та демократичне майбутнє таким чином, щоб Україна могла захистити себе зараз та зупинити майбутні акти агресії». А також пообіцяли покращувати її економічну, енергетичну та інформаційну безпеку.

Як фінансову допомогу влада західних країн готова «надати підтримку на суму понад $24 млрд» у вигляді фінансових коштів та матеріальних активів.

«Наступні тижні ми збільшимо нашу загальну короткострокову фінансову підтримку, щоб допомогти Україні закрити проломи у фінансуванні та забезпеченні базових послуг народу країни», – йдеться у заяві.

В рамках обговорення ситуації в Україні учасники торкнулися і теми антиросійських санкцій.

Західні союзники Києва зобов’язалися поступово скоротити свою енергозалежність від Росії. Зокрема це стосується російської нафти – всі країни G7 підтримали «поетапне згортання або введення заборони на імпорт» палива. Стверджується, що це відбуватиметься своєчасно та впорядковано, щоб була можливість знайти альтернативу. У тому числі, розглядається варіант переходу на екологічно чисту енергетику.

Поділитись