Стало відомо, чи перестане ЄС видавати Шенген росіянам

Країни — члени ЄС вільні порушити питання про заборону чи обмеження на видачу віз росіянам у будь-який час.

Про це заявили у постпредстві об’єднання в Москві, зазначивши, що поки що Брюссель не обговорює це питання. У Єврокомісії раніше також розповіли, що ця тема не порушується, проте ЄС завжди видаватиме гуманітарні візи. Нещодавно у МЗС Естонії повідомили, що Таллінн готує пропозицію заборонити видачу туристичних віз росіянам на рівні всього Євросоюзу. За такий радикальний крок виступають і найбільші партії Фінляндії — країни, яка наразі надає росіянам можливість дістатися до Європи транзитом. Втім, поки що розмови про відлучення росіян від Європи не перейшли в практичну площину. Не всі 27 країн-членів ЄС погодяться з цією ідеєю.

Ідею, що слід припинити видавати росіянам шенгенські візи на рівні всього Євросоюзу, в інформаційний простір закинув міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Виступаючи в ефірі місцевого телешоу 25 липня, він заявив, що Таллінн готує відповідну пропозицію для всього ЄС і представить її протягом кількох тижнів. Поки що він «згадав про це питання» у розмові з міністрами закордонних справ Фінляндії та Латвії, пообіцявши провести детальні консультації з урядами країн регіону, «щоб спробувати знайти підтримку цій ініціативі».

Естонія завжди була однією з найбільш радикально налаштованих щодо Росії країн і поряд з іншими прибалтійськими державами, а також Польщею та Чехією навіть не думала видавати російським туристам візи — їхнє оформлення було припинено «на період, доки не буде припинено військову діяльність Росії в Україні.». Однак, як нарік днями міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс, входячи до загального шенгенського простору, країна не може відмовляти у в’їзді росіянам, які мають на руках візи інших країн ЄС. І з того часу, як 15 липня сама Росія зняла обмеження на виїзд через коронавірус, кількість росіян, які перетинають естонський кордон, значно зросла.

— Для виїзду з РФ нічого не потрібне. Для в’їзду через Естонію – Шенген. Ні ПЛР, ні щеплень це все скасували. Але обов’язково мати на руках роздруковані броню готелю, квитків туди-назад, страховку. Жодних «я не знаю, куди я їду і коли повернуся». Кордон можна перетинати на машині, автобусі, але скільки ви простоїте — ніхто гарантій не дасть. Може, 20 хвилин, а може, вісім годин. Пішки займе максимум 40 хвилин. Подорож зовсім не легка, — розповіла москвичка Світлана, яка нещодавно вирушила до Італії транзитом через Естонію.

Примітно, що саме цього тижня Асоціація туроператорів Росії заявила: російські компанії планують запустити тури до Європи із в’їздом через Фінляндію та Естонію.

Фінляндія, до речі, стала навіть популярнішим маршрутом для транзиту до Європи для росіян. Оскільки не лише почала впускати громадян РФ із шенгенськими візами інших країн, а й з 1 липня сама почала приймати в Росії заяви на отримання віз від усіх груп громадян.

За останні тижні дипмісія відчула помітне підвищення заявок на отримання шенгенської візи.

— Зростання кількості заявок на візу почалося вже раніше — з 1 жовтня 2021 року, коли Фінляндія почала приймати документи від заявників, яким останніми роками Фінляндією видали візу з терміном дії як мінімум на два роки. До цього під час пандемії візові заяви приймалися лише від певних категорій громадян. Нині попит на візи залежить від регіону. Наразі ми спостерігаємо найактивніше зростання попиту у візовому центрі Фінляндії у Санкт-Петербурзі, – зазначили у дипмісії.

За даними фінського генконсульства в Санкт-Петербурзі, з червня до початку липня кількість заяв на отримання фінських віз від громадян Росії збільшилася на 10%, при цьому найпопулярнішими стали туристичні. За даними гендиректора консульської служби фінського МЗС Юссі Таннера, зараз з Росії надходить близько тисячі заявок на день «і цей потенціал використовується практично повністю».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,