МЗС Казахстану заявило про необхідність реформувати Євразійський економічний союз

Санкційне протистояння викликає необхідність трансформації Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) на формування вільного ринку об’єднання, вважає заступник прем’єра – міністр закордонних справ республіки Мухтар Тлеуберді.


У Нур-Султані в п’ятницю відбувається міжнародна конференція «Республіка Казахстан у сучасній системі міжнародних відносин», присвячена 30-річчю дипломатичної служби країни.

«Санкційне протистояння диктує необхідність трансформації діяльності Казахстан з метою створення дійсно вільного ринку, який є життєво важливою умовою для зростання економік об’єднання», — сказав Тлеуберді, виступаючи на конференції.
Глава зовнішньополітичного відомства нагадав, що, будучи активним прихильником євразійської інтеграції, Казахстан став основоположником низки регіональних організацій – Співдружності незалежних держав (СНД), Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) та Євразійського економічного союзу.

За його словами, у фокусі казахстанського головування в СНД у 2022 році перебувають питання подальшого підвищення ефективності організації шляхом активізації економічної взаємодії як основний чинник сталого розвитку держав.
Тлеуберді зазначив, що участь Казахстану в ОДКБ є найважливішим напрямом з точки зору забезпечення національної та регіональної безпеки. «З урахуванням того, що головними завданнями організації є зміцнення миру та стабільності, захист територіальної цілісності та суверенітету держав-членів», — наголосив глава МЗС.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , ,