У Держдепі США попередили Берлін про готовність ввести нові санкції проти підприємств – учасників будівництва газопроводу «Північний потік – 2».
Про це повідомив глава американського відомства Ентоні Блінкен. Вашингтон вимагає від Німеччини, яку називає своїм «партнером», відмовитися від реалізації цього енергопроекту. На думку експертів, адміністрація Байдена, по суті, слід курсу Дональда Трампа, який також загрожував обмежувальними заходами для європейського бізнесу. Аналітики вважають, що Білий дім намагається «зіграти на нервах європейців», надавши на ЄС психологічний тиск.
Блінкен в інтерв’ю телеканалу CNN заявив, що Вашингтон продовжить запроваджувати санкції проти компаній, що беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік – 2».
«Ми вважаємо, що це (будівництво газопроводу) погана ідея, і для нас було важливо мати можливість сказати про це безпосередньо нашому близькому партнеру – Німеччини … Згідно із законодавством (Сполучених Штатів), ми ввели санкції проти компаній , які беруть участь в будівництві і намагаються добудувати трубопровід. Ми дали ясно зрозуміти, що ми будемо продовжувати робити це (вводити санкції)», – сказав дипломат.
Він додав, що доніс до Берліна позицію Вашингтона з приводу будівництва газопроводу. Як зазначив держсекретар, США розглядають СП-2 як інструмент «примусу», який використовує Москва в своїй зовнішній політиці.
«Для Росії він представляє можливість використання енергії як зброї та засоби примусу … Ми просто хотіли переконатися у відсутності двоякого розуміння нашої позиції – упевнитися, що наші друзі і партнери нас зрозуміли. Дуже сумно, що трубопровід в тому чи іншому відношенні є джерелом розбіжностей, проте, незважаючи на розбіжності (в думках) з даного питання, не можна заперечувати того, що у всіх інших сферах ми співпрацюємо як ніколи тісно», – сказав Блінкен.
Як повідомляло в першій половині березня американське видання Politico, адміністрація Джо Байдена виявилася в неоднозначній ситуації. З одного боку, Білий дім прагне зміцнити відносини з Німеччиною, з іншого – продовжує вимагати від Берліна відмовитися від участі в «Північному потоці – 2».
На думку експертів, в заяві Блінкена проявилася двоїстість політики адміністрації Байдена, яка розраховує налагодити відносини з європейськими країнами, включаючи ФРН, і при цьому закликає союзників відмовитися від вигідної для них економічної ініціативи.
Минулого тижня на прес-конференції в Брюсселі Блінкен повідомив, що вже попередив німецького колегу Хайко Мааса про неминучість введення санкцій після завершення будівництва «Північного потоку – 2», причому під обмежувальні заходи може потрапити будь-яке підприємство – учасник цього проекту.
З точки зору Вашингтона, реалізація «Північного потоку – 2» йде врозріз із заявленими Європою цілями енергетичної безпеки і дає простір для «російських маніпуляцій». Блінкен назвав спорудження газопроводу по дну Балтійського моря «поганою ідеєю» і заявив, що Берлін повинен негайно припинити роботи.