Прем’єр України застеріг ЄС від завершення будівництва «Північного потоку — 2»

Завершення будівництва газопроводу «Північний потік — 2» не в інтересах Європи, оскільки посилить агресію з боку Росії, застерігає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю німецькому діловому виданню Handelsblatt, яке вийде в світ у понеділок, 22 березня.

За словами Шмигаль, якщо «Північний потік — 2» буде введений в експлуатацію, Росія стане отримувати більш високі прибутки, завдяки яким зможе серед іншого фінансувати свої агресивні дії в Україні, пише DW. «Це не може збігатися з інтересами ЄС», — вважає глава українського кабінету.

Раніше, 19 березня, Денис Шмигаль взяв участь в Німецько-українському економічному форумі в Берліні, де у вітальному слові говорив про «особливе партнерство» з Німеччиною. При цьому ні сам український прем’єр, ні інші представники України на форумі не зачіпали тему будівництва «Північного потоку — 2», головного подразника в германо-українських відносинах.

Кожна структура, що бере участь в проекті «Північний потік — 2», повинна негайно припинити діяльність або ж готуватися потрапити під американські санкції, заявив 18 березня голова Держдепартаменту США Ентоні Блінкен.

За словами Блінкена, Держдепартамент перевіряє відомості про компанії, задіяних в реалізації проекту. «Nord Stream 2» — поганий проект для Німеччини, України та наших союзників, і партнерів у Центральній та Східній Європі «, — сказав політик.

Газопровід «Північний потік — 2» повинен поставляти російський газ безпосередньо в Європу по дну Балтійського моря. Загальна потужність двох ниток трубопроводу становить 55 млрд кубометрів газу в рік. На сьогодні будівництво закінчено більш ніж на 90 відсотків.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...