США висунули вимогу для продовження договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь

США висунули вимогу для продовження договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь

Як умову для продовження Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3) адміністрація США запропонувала Росії домовитися не збільшувати загальне число наявних ядерних боєголовок, повідомили джерела The Wall Street Journal.

«За пропозицією адміністрації [США], обидві сторони повинні повідомити [іншій стороні угоди], скільки [ядерних] боєголовок встановлено на [стратегічних] носіях будь дальності і [скільки] знаходяться в сховищах, а також обіцяти не збільшувати це число», – наводить текст статті ЗМІ.

Як зазначається в матеріалі, «щоб спонукати російську сторону погодитися, дана заморозка [арсеналів] буде поєднуватися з продовженням Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО)». У публікації констатується, що термін, на який може бути продовжений ДСНО, «залишається предметом обговорення». «Згідно з планом адміністрації, заморозка числа боєголовок і продовження ДСНО буде здійснено на однаковий період часу», – зазначає видання.

За відомостями джерел видання, Сполучені Штати розраховують «протягом наступних двох з половиною тижнів домовитися [з Росією] про рамкову угоду». При цьому американська сторона може посилити умови угоди, якщо вона не буде укладена до 3 листопада. В цьому випадку Вашингтон, зокрема, може наполягати на тому, щоб нові домовленості включали обмеження, що стосуються перспективного російського стратегічного ракетного комплексу «Сармат», йдеться в статті.

Джерела видання відзначають, що «прискорене проведення дискусій про контроль над озброєннями є частиною ширшої стратегії Білого дому, спрямованої на те, щоб представити в позитивному світлі досягнення в сфері зовнішньої політики перед виборами [американського] президента». На думку авторів статті, президент США Дональд Трамп зможе представити домовленість з Росією в якості «досягнення в сфері дипломатії в останні тижні його передвиборної кампанії».

Напередодні з’явилася інформація, що Москва і Вашингтон на переговорах змогли досягти «принципових домовленостей» з контролю над ядерними озброєннями.

Нагадаємо, 22 вересня президент Росії Володимир Путін в ході виступу на 75-й сесії Генасамблеї ООН закликав оперативно вирішити питання з продовженням ДСНО, дія якого закінчується в лютому 2021 року.

Посол Росії в США Анатолій Антонов вказував, що це Вашингтон довів ситуацію з продовженням СНО-3 фактично до цейтноту, хоча Москва «протягом останніх років регулярно озвучувала» пропозиції «щодо пролонгації угоди».

Поділитись