Санду збирає мітинг проти Додона

Обраний президент Молдавії Майя Санду закликала своїх прихильників вийти на мітинг проти «узурпації» влади чинним главою держави Ігорем Додоном.

Вона виступає проти законопроекту, в якому пропонується вивести з-під контролю лідера республіки Службу інформаційної безпеки. За словами Санду, це завадить боротися з корупцією. Президент Молдавії Ігор Додон хоче «узурпувати» владу в республіці, впевнена Санду.

«Режим Додона намагається вкрасти наші голоси. Сьогодні в парламенті був зареєстрований законопроект про виведення Служби інформаційної безпеки — це тиск на демократію, це спроба узурпації влади, оскільки мова йде про те, що деякі ключові для боротьби з корупцією установи залишаться під чужим управлінням», — сказала вона.

За її словами, цей законопроект, зареєстрований в парламенті 2 грудня, «є антидемократичним зловживанням, висунутим людиною, тим, хто програв вибори і довіру народу». Санду вважає, що соціалісти, які підтримують чинного президента, будуть і далі використовувати парламент для боротьби «проти народу і проти президента». Обраний глава Молдавії впевнена, що її попередник хоче перешкодити їй виконувати свої обов’язки. На думку Санду, Додон, запропонувавши такий законопроект, «відправив у сміття» голоси громадян, які підтримали її на виборах.

Вона заявила, що Додон незважаючи на те, що скоро перестане займати будь-яку держпосаду, хоче зберегти контроль над корупційними схемами і державними установами. Для протистояння діям Додона Санду закликала своїх прихильників вийти до будівлі парламенту республіки під час пленарного засідання депутатів.

«Закликаю вас завтра прийти до парламенту в [медичних] масках, дотримуючись дистанції, щоб захистити голос і волю народу. Ми повинні протистояти спробі узурпувати владу з боку олігархічної більшості і якомога швидше домогтися дострокових парламентських виборів», — звернулася вона до прихильників.

Служба інформаційної безпеки потрапила під контроль президента республіки в 2019 році. Ініціатором цієї зміни стала Партія соціалістів. Але на цьому тижні ця ж партія направила в законодавчий орган Молдавії законопроект, в якому пропонує позбавити главу держави контролю над спецслужбою. В якості причини партія нагадала, що Молдова — парламентська республіка.

Другий тур президентських виборів пройшов в Молдавії 15 листопада. Кандидатами на пост президента республіки були екс-прем’єр міністр Майя Санду і Ігор Додон, який балотувався на другий термін. За даними Центральної виборчої комісії, Санду перемогла на виборах президента з 57,75% голосів, за Додона проголосували 42,25% виборців. Підсумки виборів і мандат нового президента має підтвердити Конституційному суду Молдови.

Термін повноважень чинного президента закінчується 23 грудня. На наступний день відбудеться інавгурація нового глави республіки, який обраний на чотири роки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,