У Придністров’ї назріває новий конфлікт через російських миротворців

У Придністров’ї назріває новий конфлікт через російських миротворців

Перший заступник голови комітету Держдуми Росії у справах СНД розповів в ефірі НСН, як російські миротворці в Придністров’ї заважають обраному президентові Молдови.


Обраний президент Молдавії Майя Санду на першій прес-конференції після перемоги на виборах заявила про необхідність вивести з Придністров’я російських військових, а також зброя, яку вони охороняють. Вона додала, що миротворчу місію потрібно трансформувати в громадянську під егідою ОБСЄ. У відповідь на це в Кремлі заявили, що зміна статусу-кво Придністров’я може дестабілізувати ситуацію.

Перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін в ефірі НСН заявив, що Молдова заважає утилізувати склад зброї в Придністров’я.

«Я не думаю, що Санду глибоко розуміє проблему і виникаючі ризики. Очевидно, що при транспортуванні або знищення боєприпасів заходи безпеки в регіоні повинні бути значно посилені. Але Молдавія нічого для цього не робить. Наприклад, потрібно відновити роботу аеропорту в Тирасполі, через який можна було б вивозити боєприпаси або хоча б перекидати через нього додаткові сили в разі необхідності. Від Тирасполя до складу зброї їхати довго, приблизно три години бронетранспортері. Для оперативної реакції хоча б повинен працювати аеропорт. Ось над цим потрібно працювати Санду», – зазначив парламентарій.

Затулін також назвав справжню причину, по якій Молдова хоче вивести миротворців з Придністров’я.

«Російські миротворці зразково виконують свої завдання. Про це говорить непоновлення конфлікту, який був в 1992 році. До речі, саме Молдавія тоді виступала ініціатором військових дій. Мимоволі виникає підозра, що Молдавія і зараз хотіла б перейти до воєнних дій, так як її не влаштовує переговорний формат. Домовленості досі немає, влада Молдови хочуть капітуляції Придністров’я. Але це було б несправедливо по відношенню до людей», – вважає депутат.

Він розповів, до яких наслідків може привести догляд миротворців з регіону.

«Цілий ряд однодумців Санду – це люди, які бачать Молдову в складі Румунії. Сама Санду показала приклад, отримавши румунське громадянство поряд з молдавським. Вона прекрасно знає, що в Придністров’ї немає бажаючих жити в Румунії. Тому вона хоче вивести миротворців, потім натиснути на Молдавію, спробувати завоювати Придністров’ї і пройшли в Румунію, а через неї і до Євросоюзу. Але такий сценарій викличе результат людей з Придністров’я, там живе близько 200 тисяч громадян Росії живе. Крім того, проблеми почнуться і у Молдові», – уклав Затулін.

Раніше глава молдавського громадської ради «За вільну Батьківщину» Ігор Тулянцев в ефірі НСН висловив думку, що така позиція Санду може поховати її політичну кар’єру. Тим часом, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова назвала заяву Санду спробою підірвати зусилля з мирного врегулювання придністровської проблеми. Вона нагадала, що лише завдяки російським миротворцям в регіоні вже 25 років зберігається стабільність і не проливається кров.

Поділитись