Росіяни в Греції отримали по 300 років в’язниці

Греція намагається зупинити нелегальну міграцію до країни, і тому термін за організацію злочину — від семи до 12 років в’язниці — множиться на кількість перевезених мігрантів.

Росіяни Микита Шепталов і Олексій Ігумнов, засуджені на 300 років в’язниці, були затримані грецькими прикордонниками в листопаді 2019 року. Судно, на якому вони перебували разом з півсотнею нелегальних мігрантів, потрапило в шторм і подало сигнал лиха. Росіяни були доставлені в слідчий ізолятор і віддані суду.

Обвинувачені не намагалися спростувати причетність до нелегальної міграції, але наполягали на ненавмисному характер злочину. Як розповів РБК віце-президент російського відділення Міжнародного комітету захисту прав людини Іван Мельников, вони думали, що будуть працювати на круїзному лайнері — в вакансії, яку вони знайшли через інтернет, була вказана зарплата в 100 тисяч рублів.

Коли ж на борт судна біля берегів Туреччини піднялися 60 чоловік абсолютно не туристичного вигляду, а команда пересіла в човни, росіяни все зрозуміли, але вирішили залишитися; за їхньою версією, щоб не кинути пасажирів на вірну загибель.
Що ж стосується неймовірно жорстокого вироку суду — по 300 років в’язниці кожному — грецький закон суворий, але такий закон. Греція всіма силами намагається зупинити нелегальну міграцію до країни, і тому термін за організацію злочину — від семи до 12 років в’язниці — множиться на кількість перевезених мігрантів.

Чи є шанс оскаржити вирок у вищій інстанції? Ситуацію коментує грецький журналіст Сократ Грамматікополос:

«Звучить все-таки не дуже правдоподібно. З урахуванням обтяжуючих обставин, того, що перевозили саме емігрантів нелегальних, я думаю, що суд просто не врахував дане підтвердження. Ще іноді, правда, буває, неодноразово такі справи спливали в грецьких судах, що морякам погрожували. Зазвичай саме це звучить, що морякам погрожували, сім’ям або йшов паралельно який-небудь катер з озброєними людьми, і в останній момент він їх кидає, тобто таке виправдання звучить. Воно, як правило, краще працює, але не сильно впливає на результат, тому адвокати, мабуть, вирішили натиснути на гуманність, людинолюбство. Але, як бачимо, не спрацювало. До слова сказати, зазвичай за хорошу поведінку випускають набагато раніше. Тут не 300 років сидять люди. Плюс зазвичай дипломатичні і морські профспілки намагаються витягнути своїх моряків».

Це не перший випадок, коли росіяни отримують серйозні вироки по цій статті грецького Кримінального кодексу. У липні Костянтин Семенов і Іван Возніковцев отримали по 253 роки в’язниці, в лютому Олександр Ілларіонов і Андрій Журавльов — по 200.

На початку року в російському консульстві в Афінах повідомили, що в грецьких ізоляторах перебувають більше 20 росіян, звинувачених або підозрюваних в міграційних злочинах.

«Грецькі суди відносяться до такого виду злочинів безкомпромісно. Фактів винесення виправдувальних вироків не зафіксовано».

У консульстві додали, що можливості дипломатів в таких ситуаціях обмежені.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,