Росія добудує «Північний потік – 2» самотужки: названа дата початку робіт в Данії

Росія добудує «Північний потік – 2» самотужки: названа дата початку робіт в Данії

Трубоукладальна баржа «Фортуна» з 15 січня 2021 роки планує почати укладання труб по двох паралельних гілок газопроводу «Північний потік – 2» у виключній економічній зоні Данії, випливає з опублікованого Датським морським управлінням повідомлення для мореплавців.

Допомагати їй у цьому будуть суду «Мурман» і «Балтійський дослідник» Морський рятувальної служби Росії та інші судна забезпечення, говориться в документі. Про те, що «Балтійський дослідник» раніше супроводжував «Фортуну», повідомлялося неодноразово, проте «Мурман» вперше фігурує в якості судна, яке візьме участь в будівництві газопроводу.

У повідомленні наголошується, що у зв’язку з прокладанням труб навколо судів буде створена тимчасова заборонена зона в кілька сотень метрів.

“Несанкціоноване плавання, пірнання, постановка на якір, рибна ловля і роботи на морському дні будуть заборонені в цих районах. <…> Захисна зона простягається на 200 м з кожного боку кабелів”, – наголошується в повідомленні.

Ділянка довжиною близько 147 км пролягає на південь від датського острова Борнхольм і повинен бути з’єднаний з секцією в водах Німеччини.

У липні 2020 року влада Данії пом’якшили вимоги до будівництва газопроводу, дозволивши судам з якірним позиціонуванням (не динамічним) брати участь в укладанні труб. Це відкрило можливість для «Фортуни» брати участь в добудові «Північного потоку – 2» в датських водах.

Баржа недавно вдруге з початку жовтня змінила власника, тепер їм є російське мікропідприємств «КВТ-Рус». При цьому трубоукладач з динамічною системою позиціонування «Академік Черський» не планує будувати газопровід в датських водах, випливає з документа Датського морського управління.

1 жовтня Данія видала дозвіл на експлуатацію газопроводу в її виключній економічній зоні, виставивши ряд умов.

«Здача в експлуатацію може відбутися тільки після того, як хоча б одна з двох ниток трубопроводу буде протестована, перевірена і коли релевантні умови з дозволу на будівництво і дозволу на експлуатацію будуть виконані», – повідомляло Датське енергетичне агентство.

Одним з таких релевантних умов є наявність страховки по відшкодуванню можливої ​​шкоди від укладання труб. У конгресі США в грудні прийняли законопроект, ще не підписаний президентом Дональдом Трампом, що розширює санкції щодо «Північного потоку – 2» на послуги з сертифікації трубопроводу і страхування суден-трубоукладачів.

Проект «Північний потік – 2» передбачає будівництво по дну Балтійського моря двох ниток газопроводу протяжністю понад 1,2 тис. Км кожна загальною потужністю 55 млрд куб. м в рік. За ним буде поставлятися газ до Німеччини через морські території Росії, ФРН, Фінляндії, Швеції та Данії. Зараз трубопровід закінчений більш ніж на 90%. Всього залишилося добудувати близько 6% газопроводу, переважно у водах Данії. Його будівництво було призупинено в грудні 2019 року через санкцій США, в результаті яких швейцарська компанія Allseas повела свої трубоукладальні суду з проекту.

У зв’язку з цим Росія була змушена підключити до будівництва трубоукладач «Академік Черський», який єдиний в країні володіє сучасною системою динамічного (без’якорного) позиціонування.

У лютому він вийшов з порту Находки і до початку травня дістався до німецького порту Мукран, де знаходиться логістичний термінал проекту будівництва «Північного потоку – 2» і зберігаються труби, необхідні для завершення будівництва.

Поділитись