Будівництво «Північного потоку-2» відновлено після річної перерви

Російські суду маневрували на Балтиці, німецькі екологи і посол США в Берліні вимагали зупинки проекту. І тут представники Nord Stream 2 повідомили, що будівництво газопроводу відновлено, передає DW.

Будівництво газопроводу «Північний потік-2» все більше нагадувало шпигунський бойовик — поки політики обмінювалися гучними заявами, у відкритому морі маневрували суду, в поспіху змінили власників. Нарешті в п’ятницю, 11 грудня, з позначкою «терміново» інформаційні агентства повідомили про відновлення робіт.

Сайт глобального спостереження за морськими суднами в режимі реального часу MarinaTraffic.com в останні кілька днів став головним джерелом припущень про те, що відбувається навколо недобудованої ділянки газопроводу «Північний потік-2». Судячи з його даними, в п’ятницю вдень, 11 грудня, на місце будівництва газопроводу прибула баржа «Фортуна».

Поряд з нею знаходяться російські судна постачання «Катунь» і «Балтійський дослідник». І це — все, що було відомо. Ніякої офіційної інформації про статус робіт до цього не було — представники «Північного потоку-2» відмовлялися від будь-яких коментарів, і навіть в керівництві австрійської нафтогазової компанії OMV, що входить в консорціум інвесторів проекту, говорили, що дізнаються про хід робіт зі ЗМІ.

Шпигунські пристрасті почалися в жовтні, коли судно-трубоукладач «Фортуна» змінила власника — новим власником стало нікому до цього невідоме товариство з обмеженою відповідальністю і двома штатними співробітниками, що було розцінено як спроба вивести МРТС — колишнього власника судна — з -під удару санкцій США. За даними російської версії Forbes, МРТС є найбільшою в Росії приватною компанією з будівництва підводних трубопроводів.

Передбачуване відновлення робіт на ділянці довжиною 2,6 кілометра має бути завершено до кінця грудня — глибина моря в районі становить всього 30 метрів, писала Süddeutsche Zeitung, звертаючи увагу на те, що американські санкції поширюються на судна, що працюють на глибині понад 100 футів — що приблизно і є 30 метрів. За даними видання, більш делікатним моментом щодо санкцій стане укладання труб на 160-кілометровій ділянці в районі острова Борнхольм.

На початку цього тижня в районі недобудованої ділянки між датським островом Борнхольм і балтійським узбережжям Польщі два дні знаходилося судно-трубоукладач «Академік Черський». Однак в ніч на вівторок воно взяло курс в сторону Калінінграда.

Цей маневр німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) інтерпретувала в своєму прес-релізі від 8 грудня як «тимчасове припинення будівництва» в рамках дозволу, виданого Федеральним відомством з питань судноплавства і гідрографії. Екологи з DUH заявляють, що сумніваються в правомочності цього дозволу і що ще в п’ятницю, 4 грудня, подали формальний протест проти його видачі.

Директор DUH Саша Мюллер-Креннер підкреслив, що «Північний потік-2» — це проект з далекосяжними екологічними і кліматичними наслідками, і він не може бути секретом «Газпрому» і німецьких відомств». У свою чергу, керівник підрозділу DUH «Енергетика і захист клімату «Костянтин Цергер розцінив імовірну зупинку робіт як «великий успіх» і закликав від імені своєї організації «остаточно відмовитися від проекту».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,