Російські ракетні комплекси С-400 і С-300 перетворять на арсенали з одночасно кількома типами ракет 

Російські ракетні комплекси С-400 і С-300 перетворять на арсенали з одночасно кількома типами ракет 

Російські Повітряно-космічні сили захистять міста і важливі об’єкти «зенітними трансформерами».

Міністерство оборони прийняло принципове рішення доопрацювати системи ППО С-400 «Тріумф» і С-300, розповіли ЗМІ джерела у військовому відомстві. Тепер їхні пускові установки в бою зможуть вражати цілі одночасно кількома типами ракет – і наддалекобійні, і ближньої дії з високою маневровістю. Вибирати боєкомплект можна буде в залежності від тактичної обстановки. В даний час С-300 і С-400 оснащені тільки одним заздалегідь обраним типом ракет. Щоб його змінити, бойову машину треба вивести з позиції і перезарядити. Доопрацьовані системи радикально підвищать можливості вітчизняної ППО і дозволять створити ешелоновану оборону для ураження будь-яких цілей, вважають експерти.

Модернізація торкнеться найновіших варіантів зенітних ракетних комплексів (ЗРК) С-300, які перебувають зараз у військах, – С-300пм. Боєприпаси середньої дальності з активними головками самонаведення розширять можливості систем, оснащених звичайними 48Н6 і наддалекобійні 40Н6. Використання такого комплекту вже випробували в 185-му Центрі бойової підготовки та бойового застосування ВКС Росії. Замість кожного транспортно-пускового контейнера можна буде встановити чотири з меншими за габаритами ракетами 9М96 середньої дальності.

У «тріумфів» доопрацювання  потребуватимуть установки раннього випуску. Нові та експортні версії вже мають можливість комбінувати боєприпаси. Днями міністерство оборони Туреччини розповсюдило фотографії з підготовчого етапу до навчань, на яких припускають задіяти С-400. На одній з транспортно-пускових установок видно одночасно два типи зенітних ракет різної дальності.

На старих комплексах застосовували напівактивні головки самонаведення. Коли цілі опромінювали радаром, ракета бачила відбитий сигнал і йшла за ним. З активною головкою вона більш самостійна. У такого боєприпасу вище надійність наведення і ймовірність знищення цілі наближається до 99%.

Зараз для перехоплення невеликих цілей, таких як вертольоти або безпілотники, до складу полків С-400 включають батареї зенітних ракетно-гарматних комплексів «Панцир». Вони охороняють далекобійні системи на марші і на позиціях, збільшують їх вогневу продуктивність і дозволяють не витрачати важкі далекобійні ракети на фонові цілі. У складі частин, озброєних С-300, таких підрозділів немає.

Ракета 9М96 тільки починає масово з’являтися в військах, хоча розробляється вона з кінця 1990-х років. Вже на початковому етапі було прийнято рішення робити з неї універсальний міжвидової боєприпас, яким можна оснащувати як кораблі, так і сухопутні комплекси. Розглядалася також можливість застосування їх з літаків.

Зараз їх використовують новітні комплекси середньої дальності С-350 «Витязь», серійні поставки яких в ВКС почалися в нинішньому році, і корабельні ЗРК «Полімент-Редут» – їх встановлюють тільки на найсучасніші бойові одиниці флоту – фрегати проекту 22350 і корвети проектів 20380 і 20385.

Поділитись