Politico: у Британії готуються до смерті королеви

Politico: у Британії готуються до смерті королеви

Глава Об’єднаного Королівства Великобританії і Північної Ірландії Єлизавета II давно вважається непорушним символом монархії Туманного Альбіону, і багато підданих країни не тільки народилися, але вже і встигли померти за час її правління.

Але що буде, якщо помре сама королева? Виявляється, у Великобританії є особливий план на такий випадок, який буквально по хвилинах розписує порядок дій всіх державних органів.

Як пише видання “Politico”, документ називається “Лондонський міст” і носить секретний характер. До чого такі таємниці? Виявляється, можновладці бояться масових заворушень в разі смерті Єлизавети II і тому план розробляється як військова операція, яка повинна забезпечити стійкість влади в країні. До речі, тут використовується та ж термінологія, що і в бойових документах: день смерті позначається як “День Д” (загальноприйнятий в англомовних країнах термін для дня початку будь-якої військової операції), а наступні дні – як “Д + 1”, “Д + 2” і так далі. Прописано все – включаючи текст повідомлень, якими треба буде інформувати громадськість і чиновників.

Як тільки стане відомо про те, що монарх пішла в інший світ, Букінгемський палац повинен відразу повідомити уряд кодовою фразою: “Лондонський міст зруйнований”, повідомивши насамперед прем’єр-міністру. Після цього секретар кабінету міністрів повинен направити всім чиновникам електронного листа такого змісту: “Шановні колеги, я з сумом пишу вам, щоб повідомити вам про смерть Її Величності Королеви”.

Потім навколо резиденції прем’єр-міністра повинні бути приспущені прапори. На все про все відводиться 10 хвилин, так як влада повинна встигнути почати “сумувати” до того, як це може викликати гнів натовпу. Проблема в тому, що на навчаннях, які проходили кілька років тому, учасники висловили сумнів в тому, що вдасться так швидко приспустити прапор. Причина банальна – в резиденції прем’єр-міністра просто немає спеціального “прапороносця”, які відповідальний за процедуру, тому в разі плутанини працівники можуть просто забути про це.

План передбачає негайне скликання парламенту Великобританії, а також законодавчих зборів Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Правда, всі справи, за винятком питань, пов’язаних з похоронами і співчуттями, будуть припинені на 10 днів.

Значне місце в плані приділено роботі в Інтернеті. Все держоргани повинні відразу ж розмістити “жалобні елементи” як на своїх сайтах, так і в акаунтах в соціальних мережах. Все нетермінові новини не повинні публікуватися, забороняються навіть прості ретвіти.

Від міністра оборони потрібно підготувати гарматний салют, а потім буде оголошена національна хвилина мовчання.

О 18:00 прем’єр-міністр повинен буде провести зустріч з новим королем Карлом III (зараз він як принц носить ім’я Чарльз), втім спадкоємець може і не брати собі ім’я Карла, а вибрати інше. У будь-якому випадку, ввечері новий монарх повинен звернутися до народу зі своїм першим публічним зверненням в новому статусі.

На наступний день в 10 ранку в Сент-Джеймсському палаці на Раді престолонаслідування принц Чарльз повинен бути офіційно оголошений новим королем.

Ховати королеву планується через 10 днів після її смерті. З шостого по дев’ятий день після смерті її тіло буде знаходитися в Вестмінстерському палаці. Труну буде стояти на піднесеному ящику, в центрі Вестмінстерського залу, який буде відкритий для публіки 23 години на добу, але все одно VIP-персонам видадуть спеціальні квитки, щоб вони могли встигнути попрощатися з королевою.

Новий король тим часом повинен відправитися в поїздку по Шотландії, Ірландії та Уельсу, щоб прийняти співчуття від жителів цих регіонів.

У день похорону по всій країні оголосять хвилину мовчання тривалістю дві хвилини, а в Лондоні і Віндзорі відбудуться жалобні ходи. Королеву поховають в меморіальної каплиці короля Георга VI поруч з її чоловіком принцом Філіпом. День похорону оголосять днем ​​національного трауру, однак він не буде вихідним, якщо випаде на будні.

Найбільш гострим сценарієм, на думку авторів плану, є ситуація, яка може скластися в разі смерті монарха під час карантину. Влада боїться, що через наплив бажаючих попрощатися з Єлизаветою II в Лондоні може початися хаос і неконтрольована спалах COVID-19, що тільки погіршить ситуацію.

Поділитись