The National Interest назвав головну зброю НАТО проти Росії в Європі

The National Interest назвав головну зброю НАТО проти Росії в Європі

НАТО покладає великі надії на свою головну зброю у разі конфлікту з РФ в Східній Європі.

Про стратегію Альянсу розповідає американський портал The National Interest. Як зазначає оглядач видання Кріс Осборн, багато західних експертів вважають швидко зростаючу військову міць Москви серйозною загрозою.

«Передбачається, що високі темпи модернізації російської армії, поява на озброєнні винищувачів п’ятого покоління, новітнього тактичної ядерної зброї, гіперзвукових ракет, бойових машин нового покоління Т-14 “Армата” становлять небезпеку для Сполучених Штатів, НАТО і Східної Європи», – констатує автор публікації.

Кріс Осборн вважає, що від серйозних неприємностей Північноатлантичний альянс допоможуть позбавити стелс-винищувачі F-35. Аналітик переконаний: використання в різних країнах ескадрилій, що складаються з цих літаків, може стати достатньою силою для стримування Росії. На думку Осборна, наявність F-35 зрівнює сили європейських союзників США з їхнім опонентом – Москвою.

«Все більше країн прагнуть придбати винищувачі F-35. На це є чимало причин, – міркує автор порталу The National Interest. – Перша з них – ці літаки забезпечують взаємодію держав-союзників, таких як Великобританія, Норвегія, Данія, Бельгія, Польща та Швейцарія».

Американський експерт упевнений: стелс-технології та інші можливості п’ятого покоління, якими володіє F-35, роблять його свого роду «противагою» російському малопомітного винищувача Су-57.

Європейський повітряний флот F-35, об’єднаний в єдину мережу, забезпечить широкий географічний обхват, підкреслює аналітик з США. Це дозволить західним силам протистояти російським військовим не тільки в повітрі, але і на землі.

«Сухопутні сили Росії численні і добре оснащені, – визнає американський експерт. – У НАТО теж сильна армія, що складається з танків M1 Abrams і іншої бронетехніки, артилерії і безпілотників. Однак використання підтримки з повітря за допомогою F-35 може виявитися вирішальним фактором».

Кріс Осборн попереджає: без спільного використання винищувачів F-35 країни НАТО можуть виявитися у вкрай важкому становищі і поступитися перевагу в повітрі російському Су-57.

«Відсутність F-35 позбавило б сили Альянсу деяких дуже важливих функцій, – пише експерт NI. – Мова йде, наприклад, про ведення спостереження зверху, про координацію дій військових в повітрі і на землі. Можливості радарів реактивного винищувача п’ятого покоління величезні».

Таким чином, резюмує Осборн, парк винищувачів F-35 стане ключем до проведення багатодоменному операцій в будь-яких бойових умовах. На думку аналітика The National Interest, саме F-35 нібито перетвориться в головний стримуючий фактор в разі збройного зіткнення з Росією в Східній Європі.

Втім, далеко не всі експерти розділяють такої гладеньке думку про можливості і потенціал американського винищувача F-35. Так, про технологічні проблеми цього літака кажуть багато західних фахівців, в тому числі в США.

Крім того, Росія давно вже ставить під сумнів стелс-можливості розпіареного F-35: ці літаки уразливі не тільки перед передовими системами ППО. Їх можуть виявити РЛС «Контейнер». Нещодавно китайські експерти відзначили, що Москва, розвінчавши міф про «невидимість» американського винищувача завдала серйозного удару по військовому іміджу США.

Поділитись