Парламент Ізраїлю був автоматично розпущений

Кнесет (парламент Ізраїлю) 23-го скликання був автоматично розпущений в середу через закінчення строків затвердження держбюджету країни на поточний рік, дострокові парламентські вибори в єврейській державі відповідно до чинного законодавства відбудуться 23 березня 2021 року.

Про це повідомляє державне ізраїльське радіо Kan.

«Ми знову йдемо на вибори. У нас попереду складний період. Двері Кнесету 23-го скликання закриваються», — констатував спікер Ярів Левін, завершуючи останнє пленарне засідання парламенту трьома ударами молотка за кілька хвилин до припинення повноважень палати. Трансляцію здійснював ізраїльський державний парламентський телеканал. Відповідно до чинного законодавства, Біньямін Нетаньяху залишається прем’єром до моменту приведення до присяги нового кабміну, сформованого за підсумками майбутніх виборів.

Kan зазначає, що це будуть вже четверті вибори в Ізраїлі менш ніж за два роки. 35-й кабінет міністрів Ізраїлю був приведений до присяги 17 травня 2020 року. Створення стійкої коаліції партіями «Лікуд» Нетаньяху і «кахоль-Лаван» колишнього глави Генштабу Бені Ганц за підсумками виборів 2 березня 2020 року поклав кінець тривало понад 500 днів політичної кризи в країні, в ході якого ізраїльтяни тричі були змушені ходити на дільниці для голосування, але двічі політики не могли сформувати коаліцію після розподілу 120 місць в парламенті за підсумками підрахунку бюлетенів.

У вівторок увечері в ході спеціальної прес-конференції Нетаньяху пообіцяв знову здобути перемогу на виборах. «Я не хотів виборів, партія» Лікуд «не хотіла виборів, ми постійно голосували проти виборів, але [міністр оборони і лідер партії кахоль-Лаван Бені Ганц відмовився від своїх [коаліційних] зобов’язань перед нами», — заявив він, після чого запевнив, що «Лікуд» «доб’ється потужної перемоги на виборах». У партії «кахоль-Лаван» у відповідь тоді ж звинуватили прем’єра в тому, що це саме він «втягує в країну в четверті вибори» за два роки.

Кнесет відхилив в ході голосування в ніч на вівторок в першому читанні законопроект про перенесення на вісім днів, до 31 грудня, крайнього терміну за твердженням бюджету єврейської держави на 2020 рік, що дозволило б уникнути автоматичного розпуску палати. У понеділок Ганц повідомив на засіданні парламентської фракції своєї партії, що висунув Нетаньяху ультиматум, невиконання якого призведе до розпуску парламенту. За інформацією радіо Kan, партія «кахоль-Лаван» пізніше в понеділок відкликала підтримку законопроекту про перенесення крайніх термінів затвердження бюджету на 2020 рік, який був затверджений раніше в той же день до розгляду в першому читанні комісією парламенту з питань внутрішніх справ.

Результати перших опитувань

Опитування громадської думки, проведене у вівторок Дванадцятим каналом ізраїльського ТБ, показує, що, якщо б вибори відбулися в найближчі дні, партія «Лікуд» отримала б 29 з 120 місць в Кнесеті, партія колишнього однопартійця прем’єра Гідеона Саара «Нова надія» — 18 крісел , блок «Еш атід» — «Телем» Лапіда — 16, блок правих партій «Яміна» — 16, «Об’єднаний арабська список» — 11, ультраортодоксальні партії ШАС і «Об’єднаний іудаїзм Тори» — по вісім місць, партія «Наш будинок — Ізраїль «Авігдора Лібермана — сім крісел, партія лівого спрямування» Мерец»- п’ять,»кахоль-Лаван «Ганц — п’ять. Опитування Kan пророкує 28 місць для «Лікуд», 20 — для «Нової надії», 15 — для блоку «Яміна», 11 крісел — «Об’єднаному арабському списку», за вісім — ШАС і «Об’єднаному іудаїзму Тори» і по шість крісел для НДІ, «Мерец» і «кахоль-Лаван».

Газета The Times of Israel відзначає, що такий розклад сил, якщо збережеться до березня, то дозволить Нетаньяху здобути перемогу, але обіцяє труднощі при створенні коаліції, як це було після виборів в квітні і вересні 2019 року.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,