Опитування: понад 60% жителів Фінляндії побоюються військового вторгнення Росії

Президент Росії Володимир Путін провів переговори зі своїм фінським колегою Саулі Ніїністе.

Напередодні їхньої зустрічі були опубліковані результати опитування, які показали, що близько 60% жителів Фінляндії вважають, що Росія становить військову загрозу для їхньої країни. Та й загалом ставлення фінів до східного сусіда за минулі роки помітно погіршилося, особливо серед молоді.

Фіни стали негативніше ставитися до Росії, що зафіксував опитування, проведене Аналітичним центром ділового життя (EVA). У березні та квітні було опитано понад 2 тис. осіб віком 18 від 79 років. Згідно з отриманими даними, трохи більше третини жителів Фінляндії (34%) позитивно ставляться до Росії, а 45% негативно. У 2012 році 63% фінів ставилися до Росії позитивно, а 19% негативно.

Іншими словами, за дев’ять років позитивне ставлення знизилося приблизно на 30 процентних пунктів, а негативне зросло на 26. За словами керівника відділу досліджень EVA Ілкі Хаавісто, тенденція цілком відповідає тій, що спостерігається і в інших західних країнах. За даними опитування, майже 60% фінів вбачають у Росії військову загрозу. Щоправда, як вважає Хаавісто, поки що рано говорити про те, що ставлення фінів стає ворожішим. Негативне ставлення до РФ найяскравіше виражено у молодих вікових групах. Найпозитивніше ж до Росії ставляться пенсіонери. Що не дивно — люди похилого віку пам’ятають, що економіка Фінляндії свого часу піднялася на взаємовигідній торгівлі з Радянським Союзом.

Ілккі Хаавісто запевняє, що фіни негативно ставляться до Росії як до держави, але не до росіян як до народу. Кожен другий (50%) вважає, що росіяни — приємні люди, і лише 15% із цим не погоджуються. При цьому більшість опитаних не заперечують важливості підтримання добрих двосторонніх відносин між Фінляндією та Росією. Втім, показник значущості РФ як партнера з торгівлі з 2015-го знизився на 10 процентних пунктів. Зважаючи на все, це пов’язано з тим, що після початку у 2014-му «санкційної війни» між РФ та ЄС роль Росії у зовнішній торгівлі Фінляндії помітно скоротилася. При цьому, санкції проти Росії сприймаються фінами неоднозначно. 43% респондентів зазначають, що торгові відносини з Росією не повинні слабшати через проблеми, не пов’язані з економікою. Проте третина фінів (32%) вважає використання політичних санкцій проти Росії мірою цілком виправданою.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,