РФ вдалося наростити виробництво ракет до рівня вище довоєнного, незважаючи на західні санкції, що «може означати особливо темну та холодну зиму для громадян України».
Про це пише The New York Times з посиланням на джерела у США, Європі та Україні.
«Росія підірвала американський експортний контроль, використовуючи свої розвідувальні служби та міністерство оборони для управління незаконними мережами людей, які контрабандою переправляють ключові компоненти, експортуючи їх до інших країн, з яких їх легко доставити до Росії», – пише видання.
Потрібні РФ чіпи, яких вистачить для виготовлення пари сотень крилатих ракет, поміщаються в кілька рюкзаків, що робить обхід санкцій відносно простим.
За даними видання, закупівля необхідних компонентів відбувається через такі країни, як Вірменія та Туреччина. Європейці та американці намагалися зупинити ці обхідні канали, але поки що не вдається. Американські чиновники заявили, що можуть уповільнити, але не зупинити контрабанду Росією деталей.
Тому зараз Пентагон працює над посиленням української ППО. Проте через розміри країни захистити її всю зараз не вдається.
«За словами українських чиновників, посилення ракетного обстрілу може знищити протиповітряну оборону країни», – пише NYT.
Окремих ракет, наприклад Х-55 у РФ на складах зараз більше, ніж до війни, проте в цілому їх запаси не такі вже й великі.
За даними видання, у РФ зросло виробництво не тільки ракет, а й танків: зі 100 машин на рік до війни – до 200 зараз. А також Москва наближається до виробництва двох мільйонів артилерійських снарядів на рік — удвічі більше, ніж спочатку передбачали західні розвідки, і більше, ніж США та Європа разом узяті.
За оцінками високопосадовця Міноборони Естонії Кусті Салма, нинішнє виробництво боєприпасів у Росії в сім разів перевищує виробництво на Заході.
А витрати на виробництво при цьому набагато нижчі, оскільки Москва «жертвує безпекою та якістю». Наприклад, виробництво одного 152-мм артилерійського снаряда обходиться РФ приблизно в 600 доларів, а подібного 155-мм снаряда на Заході – в 5-6 тис. дол.
Проте виробництво РФ не встигає за витратою тих самих боєприпасів на полі бою та зносу техніки. При виробництві артилерійських боєприпасів у 2 млн штук на рік, армія РФ робить 10 млн таких пострілів. Тому вона шукає альтернативні канали закупівлі, такі як КНДР.
Також Москві не вистачає ракетного палива та основних вибухових речовин.