Окупанти просуваються на фронті у бік Торецька

Окупанти просуваються на фронті у бік Торецька

Останнім часом російські війська активно просуваються на виступі української оборони в районі Горлівки – у бік Торецька та Нью-Йорка. Донедавна це було єдине місце, де лінія фронту практично не змінилася з 24 лютого 2022 року.

Раніше вважалося, що росіяни спробують охопити цей район із «далеких» флангів та оточити. З чим пов’язували наступ у районах Очеретине та Часовому Яру.

Але там поки що до оточення далеко: російські флангові атаки, хоч і приносили поступ, але не швидке.

І наприкінці червня РФ пішла в лобові атаки на обидва ключові населені пункти і досягла успіхів.

Минулого тижня серйозне просування було на схід від Торецька – впали Шуми, частково захоплене селище Північне. До Торецька від позицій РФ залишилося трохи більше трьох кілометрів.

А цього тижня російські сили здійснили прорив під Нью-Йорком і, зважаючи на все, захопили частину села Юріївка та південні околиці самого Нью-Йорка.

«Ймовірно, південну частину селища Нью-Йорк – втрачено», – припускає український військовий експерт Костянтин Машовець.

Український військовий паблік Deep State повідомляв, що там «невтішний стан». І загалом, якщо тенденція продовжуватиметься, на Україну може чекати втрата і Нью-Йорка, і Торецька. Телеграм-канал пов’язує це з діями керівництва 41 ОМБр, яке «знищує в порошок» підконтрольні підрозділи (зокрема, про це заявили бійці 206-го батальйону ТРО).Взагалі, прорив добре укріплених (ще з 2014 року) позицій ЗСУ під Горлівкою, що виявився несподіваним, викликав в Україні внутрішню напругу та звинувачення на адресу командування. Багато скарг у соцмережах і з боку українських бійців, що воюють на цьому напрямку.

В цілому ж ця ситуація стала ще одним свідченням проблеми, що вже неодноразово проявляла себе на різних ділянках фронту в останні місяці проблеми: сил ЗСУ не вистачає, щоб міцно прикрити всі ділянки фронту. А тому то там, то тут (Авдіївка, Очеретине, Часів Яр, північ Харківської області) росіяни змогли здійснити прориви, які доводиться закривати, терміново перекидаючи резерви.

Що стосується подальших дій на даній ділянці фронту, то, швидше за все, армія РФ спробує розвинути наступ на Нью-Йорк, повністю захопить це селище, після чого Торецьк з передмістями опиниться у фактичному півколі, так само як і частини ЗСУ, які стоять на ще старій лінії оборони біля Горлівки на схід від Нью-Йорка (їх зараз росіяни, виходить, обходять із заходу та з півночі).

Для того, щоб усунути цей прорив, на цей напрямок ВСУ будуть змушені перекинути додаткові резерви. Що створює, у свою чергу, ризик, прорив у якомусь іншому місці.

Поділитись