Налякані заворушеннями в США виборці на виборах підтримають Трампа

Налякані заворушеннями в США виборці на виборах підтримають Трампа

Масові заворушення, які тривають у багатьох великих містах США, викликали глибоке занепокоєння у частини виборців, на майбутніх в листопаді президентських виборах вони, найімовірніше, будуть схильні підтримати чинного лідера країни Дональда Трампа.

Таку думку висловив ЗМІ професор політичної географії Редфордського університету Грегорі Іоффе.

У ряді штатів в останні кілька днів мали місце протести в зв’язку зі смертю афроамериканця Джорджа Флойда при арешті в Міннеаполісі (штат Міннесота). У багатьох американських містах демонстрації переростали в масові заворушення, були випадки мародерства, вандалізму. Десятки правоохоронців постраждали, сотні демонстрантів були затримані.

Як констатував Іоффе, смерть Флойда стала “не просто трагедією однієї людини, але і символом дискримінації” в країні. Професор зазначив, що “в США в будь-якому випадку, коли обмежують меншини, традиційно активізуються представники лівого крила” Демократичної партії. “Недарма [найбільш ймовірний кандидат від демократів на майбутніх виборах президента Джозеф] Байден поквапився отримати політичний капітал: подзвонив родині Джорджа Флойда і висловив співчуття”, – зазначив професор.

Разом з тим, на його думку, якщо в перші дні після початку протестів мала місце мобілізація прихильників Демократичної партії, то після початку масових заворушень ситуація кардинальним чином змінилася. “Значна частина законослухняних громадян просто побоюється розгулу цієї стихії, вже тому вона схильна підтримати республіканців”, – пояснив він. Іоффе нагадав, що навіть є демократами губернатори Міннесоти і Каліфорнії, а також мери Міннеаполіса і Лос-Анджелеса засудили заворушення і запросили допомоги федеральної влади.

Професор зазначив, що в світлі заворушень заяву Трампа про те, що Вашингтон має намір внести рух “Антифа” в список терористичних організацій, є “в політичному відношенні набагато більш виграшним”, ніж дзвінок Байдена сім’ї Флойда.

На думку професора, американське суспільство в даний час характеризується “значною поляризацією”. Частина виборців налаштована однозначно проти Трампа, вона в будь-якому випадку на виборах проголосує за його суперника. Інша частина підтримає чинного лідера при будь-яких обставинах. Як зазначив експерт, реальна боротьба йде “за симпатії 10-12% електорату”. “Це так звані ті, що коливаються”, – пояснив він.

Іоффе констатував, що під час президентських виборів в країні в більшості американських штатів заздалегідь відомо, яка партія і який кандидат здобудуть перемогу. Особливе значення мають ті штати, де є реальна конкуренція і результат боротьби заздалегідь передбачити важко. У їх число, як нагадав професор, входять Міннесота, Вісконсін, Мічиган, Пенсільванія, Флорида. Як зазначив експерт, найбільше значення відіграють ті, що “коливаються”, які локалізовані в штатах, що також “хитаються”.” Якщо ви вагаєтеся в хиткому штаті, то результат ваших коливань може зумовити результат виборів”, – підкреслив він.

У числі тих груп громадян, які особливо стурбовані тим, що відбувається, Іоффе назвав жінок, які проживають в передмістях.

“Великих зрушень в електоральному балансі не передбачається. Передбачаються лише дрібні зрушення, але від цих дрібних все залежить”, – уклав експерт.

Іоффе зазначив, що і демократи, і республіканці в світлі того, що відбувається, найімовірніше, скорегують деякі аргументи в рамках проведення передвиборчої кампанії. На думку професора, “республіканська сторона буде говорити, що до пандемії, яка викликала закриття економіки, меншини характеризувалися найменшим відсотком безробітних за всю історію країни”. Як підкреслив експерт, діюча адміністрація буде загострювати увагу на тому, що вона шляхом зниження податків і скасування ряду законодавчих обмежень, забезпечила “вибухове економічне зростання”, від якого расові та етнічні меншини в США в значній мірі виграли.

Іоффе також зазначив, що “Демократична партія сьогодні – це партія в основному меншин”. Їй в світлі того, що відбувається буде простіше робити акцент на улюблених темах, які, зокрема, стосуються утисків темношкірого населення США. “Для політики ідентичності комплекс жертви – це серцевина”, – зазначив професор. “Демократи будуть активно звертатися до цієї теми. У них не так багато інших козирів”, – пояснив він.

Національний з’їзд Демократичної партії США, на якому Байдена, як очікується,  назве кандидата на найвищу державну посаду в країні, перенесений через пандемію на 17-20 серпня. Він пройде в Мілуокі (штат Вісконсін). За підрахунками газети The New York Times, Байден вже заручився підтримкою 1 566 делегатів національного з’їзду. Щоб стати кандидатом у президенти в першому турі голосування на з’їзді, претенденту необхідно заручитися підтримкою 1 991 делегата.

Трамп уже отримав достатню кількість голосів делегатів партійного з’їзду для висування кандидатом від республіканців на президентських виборах. З’їзд республіканців пройде 24-27 серпня в місті Шарлотт (штат Північна Кароліна).

59-і вибори президента США намічені на 3 листопада.

Поділитись