На Тернопільщині ініціюють передачу Почаївської Свято-Успенської лаври в користування ПЦУ

На Тернопільщині ініціюють передачу Почаївської Свято-Успенської лаври в користування ПЦУ

Московські попи мають залишити всі українські святині! 7-го січня, у свято Різдва Христового, відбулася історична для українського народу подія – вперше за понад 300 років у Києво-Печерській Лаврі лунала молитва нашою рідною українською мовою. Особлива радість і піднесення панувала в душі кожного свідомого українця, коли Митрополит Епіфаній у вишиваному вбранні звершував святкову літургію.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

“Впродовж сотень років найвеличніша християнська святиня нашого народу залишалася оплотом «русского міра» і перебувала під неканонічним владарюванням московії та її слуг. Зараз Лавра святкує ніби друге своє народження! Прикро тільки визнавати, що одним з найголовніших чинників, який зробив той визначальний поштовх, стала війна”, – наголосив політик.

Він нагадав, що ВО «Свобода» постійно боролася за заборону московської церкви на території України та за повернення всіх святинь, які були незаконно передані в користування ворожій структурі:
– Тернопільська обласна рада одна з перших прийняла звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції щодо заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату та врегулювання на законодавчому рівні питання реєстрації релігійних організацій;

️- ще 22 березня 2022 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроекту № 7204 «Про заборону Московського патріархату на території України», автором якого є депутат від ВО «Свобода» Оксана Савчук;
– ми ініціювали збір підписів на підтримку законопроекту № 7204 «Про заборону Московського патріархату на території України», зібрали більше 100 тисяч і передали їх до Верховної Ради України.
Ми постійно вимагаємо звернути нарешті увагу на головну православну святиню на території нашої області – Почаївську лавру. На черговій сесії обласної ради ми будемо ініціювати звернення про негайну передачу комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври в користування Православній Церкві України.

“Ми не втомимося наголошувати, що московських посіпак, агентів ворожої розвідки та всіх, хто підтримує московитів, потрібно гнати з кожної святині та й з України! Віримо, що нарешті буде відновлена справедливість і на території нашої області вкажуть на двері фсбшним прихвостням у священичих рясах. Закликаємо Міністерство культури та інформаційної політики розірвати договір оренди на комплекс споруд Почаївської Свято-Успенської лаври XVIII-ХІХ ст., розслідувати антиукраїнську діяльність священнослужителів УПЦ МП на території нашого краю, провести інвентаризацію майна лаври та негайно передати величну святиню Тернопільщини в користування Православної Церкви України! Щиросердечно запрошуємо Митрополита Епіфанія провести таку ж історичну, не менш знакову та довгоочікувану службу у величній святині Тернопільщини – Почаївській Лаврі. Нехай у ці Різдвяні дні здійсниться наша головна мрія – настане Перемога та справедливий мир, а в кожній українській святині звучить молитва українською мовою! Разом переможемо! Слава Україні!”, – наголосив Головко.

 

Поділитись