Міністри оборони США та України домовилися нарощувати військовий потенціал

Міністри оборони США та України домовилися нарощувати військовий потенціал

Міністр оборони США Ллойд Остін та його український колега Олексій Резніков провели переговори щодо ситуації на кордонах України, за підсумками яких дійшли згоди про нарощування оборонного потенціалу країни в рамках домовленостей про стратегічну оборону, підписані 31 серпня 2021 року.

Про це йдеться у підсумковому комюніке, опублікованому на сайті Пентагону.

Остін зазначив: серпневі домовленості створили основу для зміцнення стратегічного оборонного партнерства між країнами, і він з нетерпінням чекає на обговорення того, як ці угоди можуть бути реалізовані.

«Це потрібно для того, щоб просувати наш спільний пріоритет протидії російській агресії та поглиблювати нашу співпрацю в таких галузях, як безпека на Чорному морі, кіберзахист та обмін розвідданими. Ми уважно стежимо за останніми переміщеннями російських військових на ваших кордонах. І ми ясно висловили нашу стурбованість дестабілізуючою діяльністю Росії та наше прагнення більшої прозорості», — сказав глава міноборони США.

Глава Пентагону закликав Резнікова підтримувати прогрес у реформах, якому сприяє підтримка США. Він запевнив, що консультації з Україною, союзниками та партнерами в регіоні щодо заходів безпеки триватимуть. Український міністр у відповідь подякував колегі за організацію свого візиту та високо оцінив «допомогу американського народу у протидії російській агресії». Він додав, що Україна сповнена рішучості розвивати своє партнерство зі Сполученими Штатами, особливо в галузі протидії «російським гібридним атакам».

«Ми добре розуміємо, що Росія може вдатися до ескалації будь-коли. Ми готові захищати нашу країну та майбутнє наших дітей. Ця можлива ескалація, безумовно, матиме катастрофічні наслідки для Європи. Чи це відбудеться, багато в чому залежить від єдності та рішучості цивілізованого світу зупинити агресію», — заявив Резніков.

29 жовтня міноборони України заявило про можливість одержання у розпорядження збройних сил республіки нової британської ракети Brimstone Sea Spear.

За тиждень до цього українські військові вже отримали від США протитанкові ракетні комплекси (ПТРК) Javelin, боєприпаси під «калібри НАТО» та медаптечки. Загальна вартість вантажу становить $60 млн. Це вже третя подібна партія.

13 листопада президент Росії Володимир Путін заявив, що Захід ніяк не реагує на використання Україною безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на Донбасі. За його словами, застосування авіації, нехай і безпілотної, заборонено Мінськими угодами та подальшими домовленостями. Російський лідер також наголосив, що офіційні особи в Україні прямо говорять, що вони застосовували БПЛА і продовжать застосовувати.

Поділитись