Лукашенко в інтерв’ю CNN: «мені нема за що просити вибачення»

Старший міжнародний оглядач CNN в Росії Метью Чанс під час інтерв’ю запитав Олександра Лукашенка, не хотів би той скористатися моментом і вибачитися перед білоруським народом за допущені порушення прав людини.

Відповідь Лукашенко опублікувала в своєму Twitter ведуча телекомпанії Крістін Аманпур. Публікуємо стенограму цієї розмови.

— Ні, мені не хотілося б скористатися цією можливістю. Якщо мені коли-небудь захочеться, я зроблю це через білоруські ЗМІ. Вони досить хороші тут. Який сенс робити це через CNN ?! Я не думаю, що це слушне запитання. І, в принципі, мені нема за що просити вибачення, — сказав Лукашенко.

— Ви говорите, що вам нема за що вибачатися. Але Human Rights Watch (міжнародна правозахисна організація) стверджує, що багато затриманих повідомляли про зламані кістках, зубах, черепно-мозкових травмах, пошкодженнях шкірного покриву, електроопіках. Amnesty International (ще одна міжнародна правозахисна організація. — Прим. Zerkalo.io) повідомляє про ізоляторах, які перетворювалися в тортур камери, де протестуючі змушені були лежати в багнюці оголені в той час, як міліціонери били їх кийками. Ви не думаєте, що за це варто було б вибачитися?

— Ви знаєте, у нас немає жодного ізолятора, як ви описали, як Гуантанамо або ці бази, які США і ваша країна (Великобританія) створили в Східній Європі. Що стосується наших ізоляторів, де ми тримаємо засуджених і фігурантів кримінальних справ, — вони не гірше, ніж в Британії або США. Я вам це гарантую. Я пропоную вам обговорювати конкретні факти, а не якісь погляди або заяви якихось ефемерних правозахисних організацій, — сказав Олександр Лукашенко.

— Я не думаю, що Amnesty International або Human Rights Watch ненадійні організації. Вони є всесвітньо визнаними зразками в сфері захисту прав людини. І у них є свідчення колишніх затриманих ваших «таборів для ув’язнених» і ваших ізоляторів. І чоловіків, і жінок. Які стверджували про те, що вони стали жертвами сексуального насильства, включаючи зґвалтування і загрозу зґвалтування. Ви стверджуєте, що це все вигадки? Фейк?

— Все, що ви перерахували — це фейк і вигадки. Я гарантую, що це фейк і вигадки.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,