Президент Польщі підписав указ про продовження режиму НС на кордоні з Білоруссю

Президент Польщі підписав указ про продовження режиму НС на кордоні з Білоруссю

Президент Польщі Анджей Дуда підписав указ про продовження режиму надзвичайної ситуації на польсько-білоруському кордоні на 60 днів і направив документ до парламенту.

Про це повідомила канцелярія глави держави.

Режим НС спочатку був введений 2 вересня строком на 30 днів і торкнувся 183 населених пункти в Польщі.

«Президент Польщі Анджей Дуда на підставі ст. 230, п. 2 Конституції підписав і направив сьогодні спікеру сейму Польської Республіки запит про висловлення сеймом згоди на продовження на термін 60 днів надзвичайного стану, що діє на території частини Підляського і частини Люблінського воєводств», – йдеться в повідомленні.

Як підкреслив глава бюро національної безпеки Польщі Павел Солох, країна має справу з постійною загрозою громадянам і громадському порядку. Він також звинуватив білоруські спецслужби в провокаційній поведінці по відношенню до польським солдатам і офіцерам.

«Ми стикаємося з довгостроковим погіршенням ситуації з безпекою на всьому кордоні Європейського союзу з Білоруссю, тобто на території Литви та Латвії», – додав Солох.

Раніше, 23 вересня, офіційний представник Єврокомісії Адальберт Янц розповів про те, що ЄК запропонує Польщі додаткову фінансову та операційну допомогу для охорони кордонів ЄС.

17 вересня польський прем’єр Матеуш Моравецкій звинуватив Білорусь у тому, що Мінськ нібито привіз понад 10 тис. Людей з Близького Сходу для нелегальної перекидання до Євросоюзу. Також він заявив, що складна ця ситуація може перерости в довгостроковий криза.

9 вересня президент Угорщини Янош Адер запропонував Польщі допомогу в побудові забору вздовж кордону. При цьому зазначалося, що Польща приступила до будівництва додаткового паркану з колючого дроту висотою 2,5 м.

3 вересня заступник голови державного прикордонного комітету Білорусі Роман Подлінєв заявив, що Мінськ залучив до охорони кордону збройні сили і внутрішні війська, щоб не допустити потрапляння в країну зброї, наркотиків і радикалів. При цьому 27 вересня Президент Білорусі Олександр Лукашенко підкреслив, що ситуація з мігрантами є гуманітарною катастрофою. Мінськ категорично відкинув звинувачення в причетності до створення кризи. Державний секретар Ради безпеки Білорусії Олександр Вольфович розповів про те, що Польща і Литва за два місяці зробили спроби витіснити на територію республіки понад 8,5 тис. біженців. Він підкреслив, що такий підхід не є вирішенням проблеми міграції, і закликав західних колег до діалогу.

Поділитись