Київ погруз у проблемах, схожих із виверженням вулкану – Мацюк

Київ погруз у проблемах, схожих із виверженням вулкану – Мацюк

У столиці на третьому році війни відсутній чіткий план розвитку столиці. Більше того, місто загрузло в серйозних проблемах, які давно можна було вирішити навіть в мирний час: провести експертну оцінку стану столичного метро, добудувати міст на Троєщину, вирішити питання з будівництвом нової гілки метро на Троєщину, перевірити стан комунікацій, тощо. Хочу нагадати, що на Троєщині проживає понад 300 тисяч киян, а це близько 10% населення міста.

Доки в Індонезії та Ісландії відбуваються виверження вулкану і через високий рівень небезпеки евакуюють людей, у столиці України відбуваються проблеми, схожі із виверженням вулкану.

Близько тридцяти років будується Подільсько-Воскресенській міст на Троєщину, який за задумом, мав з’єднати існуюче метро з новим метро на Троєщину. На будівництво цього проекту було виділено ще близько двох сотень мільйонів гривень, а за весь час будівництва було витрачено понад 20 млрд гривень, що виходить за межі здорового глузду. Міст досі не готовий, і кияни опинилися в позі Почекуна. І знову ганьба та зрада: перед новорічними святами у поліції заявили, що на будівництві мосту було вкрадено 24 млн гривень… Ну якось не вдається без скандалів, не вміють місцеві чиновники чесно працювати.

Як бізнесмен, із сумом та болем спостерігаю як на масиві Троєщина зносять без жодних пояснень МАФи та рекламні банери підприємців, які чесно сплачують податки до бюджету міста. В умовах війни бізнес поставлений на грань виживання, а підприємцям просто не дають стати на ноги фінансово. Зрештою, це просто підло, у жодній цивілізованій країні такої наруги над вітчизняними підприємцями не чинять. Більше того, малий та середній бізнес – це рушільна сила для будь-якої економіки, а адекватна влада має це розуміти.  

Недавно сплив ще один ганебний факт: на ремонт укриття було виділено із столичного бюджету понад 1,5 млн грн. І ось у Солом’янському районі по вулиці Метробудівській, 11 його затопило фекаліями. Натомість комунальні служби розвели руками: ой вибачайте, нічого зробити не можемо. Ну нічого, як кажуть, фекалії це до грошей. Втім, це не так було смішно, як сумно. То на Борщагівці прорвало трубу та вулицю залило нечистотами посеред зими. Приїхали комунальні служби, начебто відремонтували. Але ні: за кілька днів цю ж ділянку знову прорвало і мікрорайон задихався від смороду нечистот. От питання: а чому не можна було зробити одразу якісно, бо у часи війни кожна копійка на вагу золота, бо інакше це наштовхує на думку, що кошти витрачаються не за цільовим призначенням, тобто відмиваються. Принаймні в простого жителя міста складається саме таке враження. Так само, як і не зовсім до кінця зрозуміло, для чого треба було укладати договір із сумнівними кур’єрськими службами, які замість двірників почали розносити комунальні платіжки по домах. По-перше, вони носять із запізненням, а по-друге, виконують роботу неякісно, бо кидають пачками квитанції та поштові скриньки, а такі дії розцінюються киянами, як хамство…

В інформаційному просторі столиці з’явилася чергова не зовсім приємна подія: почала підтікати платформа станції метро «Академмістечко». Станція будувалася за часів мера Олександра Омельченка більше 20 років тому і є кінцевою станцією Святошинсько-Броварської лінії. Столичне метро є стратегічним об’єктом. Саме ефективність кожного мера вимірюється зведеними станціями метро. Досі не відома доля метро на Виноградар. Стільки розмов точиться протягом останніх років, але досі жодної станції у цьому напрямку збудовано не було. І начебто закордонний підрядник підвів.

У столиці дав збій тунель на ділянці станції метро Деміївська та його почало затоплювати. Тепер збираються будувати новий, а на це, за словами столичних чиновників, піде вже не півроку, а увага – 5 років! Жителі масиву Теремків, які так мріяли про гарну транспортну розв’язку і метро, зіштовхнулися з новою проблемою. Треба додати, що в аварійному стані знаходиться міст-метро, а, на жаль, капітальний ремонт можна було провести значно раніше. У ЗМІ пишуть, що виявили тріщини на стелі недавно відреставрованого підземного переходу біля станції метро «Святошин». У Києві підземний перехід біля метро «Святошин» обстежили фахівці. Вони оглянули деформаційний шов на конструкціях. Ситуація в підземному переході не позначилась на роботі станції метро.

Таких перелічених проблем, на справді, можна було б запобігти. Просто треба мати господарницький хист. Розуміти проблеми міста та вчасно на них реагувати. Формувати команду професіоналів. На жаль, у столиці не вистачає мера-господарника. І не встигли кияни оговтатися від проблем метро у напрямку метро Теремки, вже лунають нові заяви, що просідає тунель на метро Почаївська. Тобто, нас попереджають про нові, чергові виклики, які стоятимуть перед містянами. А Київ – це столиця європейської країни, яка недавно набула статусу кандидата в члени ЄС. Тільки вся різниця в тому, що владний менеджмент в країнах Євросоюзу побудований значно ефективніше і за подібні «ляпаси» там чиновників притягнули до відповідальності. Але це поки не стосується Києва та України. Поки що, підкреслюю.

Борис Мацюк, громадський діяч та бізнесмен

Поділитись