Моє життєве кредо – завжди бути поруч з людьми – Борис Мацюк

Моє життєве кредо – завжди бути поруч з людьми – Борис Мацюк

В Україні другий рік точиться запекла війна з російськими загарбниками. Війна, розпочата агресором, завдала багато лиха простим українцям: багато кого ця війна позбавила домівок, рідних, майна…

Втім ворог продовжує обстрілювати українські міста та знищувати інфраструктуру населених пунктів. Війна морально та психологічно виснажує українців. Те, що роками будували в країні наші батьки, діди, прадіди, російський ворог знищує останніми роками, перетворюючи в руїни.

Протягом повномасштабної війни в Україні рівень бідності зріс з 5,5% до 24,2% у 2022 році, внаслідок чого 7,1 мільйона людей опинилися за межею бідності. Про це з посиланням на звіт Світового банку пише британська газета The Guardian. Відмічається, що між містом і селом спостерігається великий розрив, а найбільш відчутні наслідки зубожіння саме у сільській місцевості. В Україні різко подорожчали їжа, паливо, послуги. Вартість деяких речей зросла на 50%. І якщо війна затягнеться в часі, рівень бідності в Україні лише зростатиме.

«Враховуючи, що безробіття неофіційно становить 36%, а інфляція досягла 26,6% наприкінці 2022 року, в майбутньому все більше українців можуть опинитися за межею бідності», – заявив регіональний директор установи зі Східної Європи Аруп Банерджі.

Уявіть собі, яку ненависть російський ворог сіє тут до нього за усі приниження української нації. Економіка України знаходиться у край жахливому стані, і треба дати належне нашим міжнародним партнерам, які підтримують нашу державу у складний час, а також нашим волонтерам та бізнесменам, які не залишили наших людей осторонь у скруті і намагаються їм всіляко допомагати. На плечі українських бізнесменів лягла така ноша, як допомога нужденним та постраждалим громадянам від російського агресора.

Треба сказати, що серед таких бізнесменів старого загартування, з великим і щирим серцем, є Борис Мацюк. З перших годин повномасштабного вторгнення він допомагає українським військовим. Об’єднавшись з однодумцями-підприємцями, разом закуповували на передову автомобілі, продукти харчування, ліки, бронежилети та військове спорядження. До нього часто звертаються з проханням щодо надання допомоги, і він нікому не відмовляє.

Недавно до пана Мацюка звернулися волонтери з проханням допомогти багатодітним родинам Херсонської та Миколаївської області. Тексти звернень наводимо нижче.

«Просимо Вас долучитися до Програми допомоги багатодітним родинам Херсонської та Миколаївської області у осінньо – зимовий період.

Допомога у вигляді харчових продуктів, медикаментів та засобів гігієни. 

В харчовий набір входить: крупи, сіль, цукор, кава, чай, згущене молоко, м’ясні та рибні консерви, печиво, молочні продукти з терміном зберігання більше 3 тижнів, олія соняшникова, хліб.

Медикаменти: противірусні, жарознижуючі, вітаміни, протигрибкові, препарати для покращення роботи кишково-шлункового тракту, антриалергенні засоби з урахуванням індивідуальної переносимості .

Засоби гігієни: зубна паста, серветки вологі, мило (рідке та тверде), пральний порошок, дезінфектор, шампунь, гель для душу, сухі хустки, памперси та дитяче харчування

Харчовий набір – 1200 грн.

Набір медикаментів – 1500 грн.

Набір гігієнічний – 1000 грн.

З розрахунку підшефних 127 діточок – 469 900 грн.

До програми входять діти, які хворі на аутизм, цукровий діабет, які мають психологічні вади та діти з багатодітних сімей».

«Для забезпечення функціонування кабінету психологічної реабілітації Миколаївського центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю потрібно:

Матраси або мати розміром 2*2  –  2 шт

Пісочниця Юінга 2 шт.

Столи для творчості 10 шт. (розташовані по периметру кімнати вздовж стіни).

Стільці 30 шт.

Для роботи з дітьми:

Пластилін, кольоровий папір, кольоровий картон, клей-олівець, фломастери, фарби гуашеві, пензлики, кольорова крейда, папір білий, зошити в клітинку, альбоми для малювання.

Це з розрахунку на 30 дітей, які перебувають на обліку в центрі реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю з них 24 хворих на аутизм та 6 діточок з важкою формою інвалідності. На програму для особливих дітей щомісяця потрібно 47 500 грн».

І Борис Мацюк відгукнувся та організував адресну допомогу з доставкою продуктів харчування та всього необхідного для дітей у прифронтові регіони України. Малечі були передані дитяче харчування, памперси, медикаменти, тощо.

А ще недавно військові попросили його закупити автомобілі для евакуації поранених на фронті. Борис Петрович прохання виконав.

Автомобілі для евакуації в зоні бойових дій є необхідними для оперативної та безпечної евакуації цивільного населення з небезпечних районів, зменшуючи ризик поранень та загибелі. Евакуація відбувається вночі, тому є важливим оснащення авто системами нічного бачення. Для евакуації із зони бойових дій використовують буси типу Volkswagen T4, Ford Transit, тощо. Середня вартість авто, з ремонтом та сервісом — 5,5 тис євро. В автомобілях встановлені додаткові медичні ноші та необхідне обладнання.

«Від початку повномасштабного вторгнення у нас волонтерські організації та бізнес — це окремий фронт. У нас є таке хибне уявлення, що війна вже завершилася. Наші сили оборони відігнали ворога від меж міста Києва. Але в Україні є населені пункти під окупацією. Ми маємо про це пам’ятати. Саме тому ми і маємо всі об’єднатися та допомагати ЗСУ. Ми маємо працювати на перемогу, аби ворог був знищений» – наголосив бізнесмен.

Поділитись