Кейптаун, Південна Африка. Згідно з новими даними, опублікованими в четвер, кількість нових випадків захворівших від коронавірусу в Південній Африці за три дні зросла майже втричі, що викликає тривогу через можливе поширення нового штаму омікрону, нещодавно виявленого вченими країни.
Про це повідомляє “Вашингтон пост”.
Згідно з офіційною статистикою, кількість нових підтверджених випадків за день зросла до 11 535 у четвер з 8 561 у середу та 4 373 напередодні. За даними Національного інституту інфекційних захворювань, кількість випадків захворювання становить 22,4 відсотка, у порівнянні з 16,5 відсотка в середу, що є значним стрибком з 1 відсотка на початку листопада.
Більшість нових випадків зараження було в густонаселеній провінції Гаутенг навколо великого столичного району Йоганнесбурга – 8280 випадків, повідомляє NICD.
«Omicron є, мабуть, найшвидшим варіантом поширення, який коли-небудь бачила Південна Африка», – сказав Туліо де Олівейра, директор Центру реагування на епідемію та інновацій в Університеті Стелленбоша, реагуючи на новини про збільшення випадків захворювання.
Хоча вчені попереджають, що поки рано говорити про те, що омікрон стоїть за сплеском випадків, швидке зростання означає, що омікрон вже може обганяти дельта-варіант, вважають експерти.
У той час як дельта-варіант був домінуючим у всіх провінціях до кінця жовтня, NICD сказав, що омікрон був присутній у 74 відсотках геномів, які він секвенував у листопаді.
Шабір Мадхі, професор вакцинології в Університеті Вітватерсранда в Йоганнесбурзі, сказав, що всі ознаки свідчать про те, що омікрон може бути більш переданим, ніж дельта.
“Більшість випадків зараз проявляється як легке захворювання”, – додав він.
Delta стала причиною третьої хвилі коронавірусу в Південній Африці, яка на початку липня досягла піку понад 26 000 випадків за день. Очікується, що Omicron викличе четверту хвилю , яка, як стверджують деякі експерти, може вже початися.
Мадхі сказав, що різке збільшення показника позитивності викликає занепокоєння і свідчить про «значну кількість передачі вірусу».
Omicron підняв глобальну занепокоєність сплеском інфекцій, що спонукало уряди всього світу ввести обмеження на поїздки проти країн на півдні Африки.
Фармакороб Pfizer повідомив, що п’ять із восьми країн, на які введена заборона на поїздки, введена Сполученими Штатами, — Малаві, Мозамбік, Намібія, Південна Африка та Зімбабве — за останні кілька місяців попросили компанію призупинити поставки через проблеми із застосуванням вакцин.