Вчені назвали відмінності нового штаму “Омікрон” від “Дельта”, “Альфа”, “Бета” і “Гамма”

Вчені назвали відмінності нового штаму “Омікрон” від “Дельта”, “Альфа”, “Бета” і “Гамма”

Вчені з Китаю назвали три головні властивості нового штаму коронавірусу під назвою «омікрон», яких варто побоюватися, пише «Парламентська газета».


Як повідомив керівник інфекційної лікарні Хуашань при Фуданьському університеті Чжан Веньхуна, одна з загроз полягають у великій кількості мутацій, внаслідок яких сформувався цей різновид COVID-19. Це призвело до того, що «живучість» цього штаму підвищилася в порівнянні з попередніми варіантами вірусу, і в осередку своєї появи він переміг усі попередні штами.

Експерти також наголошують на прискореному поширенні «омікрону», який у рекордно швидкі терміни починає домінувати в популяціях, куди йому вдається проникнути. Саме цим продиктовано бажання деяких країн максимально не допустити проникнення нового різновиду коронавірусу на свою територію.

Ще одна здатність «омікрону» – здатність долати імунітет, що вже сформувався в організмі людини до COVID-19. При цьому фахівці з КНР наполягають, що поки що рано робити остаточні висновки про небезпеку нового різновиду коронавірусу.

Поділитись