Кандидат у президенти Південної Кореї заявив про намір орендувати у Росії Дальний Схід

Кандидат у президенти Республіки Корея Хо Ен Ген, у разі приходу до влади, запропонує Росії взяти в неї довгострокову оренду частину далекосхідних територій, що стане першим кроком до створення спільної зони економічного процвітання в Північно-Східній Азії.

Про це заявив політик, який очолює південнокорейську Партію революційних дивідендів.

Йдеться про Сахалін, Амур, Хабаровськ, Магадан, Камчатку і Чукотку, де, на його думку, «проживає багато корейців». «Нам необхідно орендувати у Росії ці райони, створивши пояс економічного розвитку за напрямком Пусан — Владивосток», — наголосив Хо Ен Ген. За його словами, у цих регіонах, які за своєю площею багаторазово перевищують територію Південної Кореї, «можна буде виробляти різну сільськогосподарську продукцію, включаючи сою та пшеницю», що «буде вигідно обом країнам і зміцнить двосторонні відносини». Він також згадав можливість зведення там атомної електростанції: електрика, що виробляється АЕС, постачалася на Корейський півострів.

«Якщо ми розвиватимемо схід Росії, вона отримає великий прибуток та економічні переваги. Ми зможемо перетворити цю місцевість на розвинений регіон, який стане життєво важливим», — вважає політик.
Відносини з Пхеньяном

Хо Ен Ген також пропонує створити систему багатосторонньої безпеки на Корейському півострові і сконцентруватися на сприянні КНДР в економічному розвитку, що має стати «головним стратегічним завданням» Сеула. Зокрема, у разі приходу до влади політик має намір запропонувати Півночі створити у районі міста Вонсан великий туристичний кластер, а також вкластися у розвиток інших районів, зокрема Чондина, Раджина та Сонбона.

«Таким чином, Північна Корея розвиватиметься економічно. Коли сталося об’єднання Німеччини, економіка її західної частини була втричі більш розвиненою, ніж східної, що принесло безліч проблем. ВВП Південної Кореї в 42 рази більше, ніж [ВВП] Північної, якщо зараз відбудеться об’єднання, то економіка Півдня просто звалиться», — вважає політик. Крім того, за його словами, економічна співпраця Сеула та Пхеньяна допоможе зміцнити взаємну довіру та знизити ризик збройного конфлікту на Корейському півострові.

Хо Ен Ген також заявив про намір підключити до цього процесу Китай, Росію та Японію, яку назвав «братньою країною».

За словами політика, у разі його обрання президентом та реалізації викладеної вище програми та низки реформ, ВВП Республіки Корея за п’ять наступних років зросте майже вдвічі, досягнувши приблизно $900 млрд. Це дозволить державі виплачувати кожному повнолітньому громадянинові країни безумовний щомісячний дохід у розмірі 1 ,5 млн он ($1 250).

Хо Ен Ген з метою економії бюджету також обіцяє втричі скоротити кількість депутатів парламенту, зробити вищі державні посади неоплачуваними та розформувати низку відомств, включаючи міністерство у справах сім’ї та ґендерної рівності.

Хо Ген Йон вважається одним з аутсайдерів серед кандидатів у президентських перегонах, і його ідеї не знаходять підтримки у широкого загалу. На президентських виборах 1997 року він набрав 0,15% голосів, а 2007 року – 0,4%. Він також балотувався у мери південнокорейської столиці у 2021 році, отримавши 1,07% голосів виборців.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,