Північна та Південна Корея наблизилися до закінчення війни

Північна та Південна Корея наблизилися до закінчення війни

Північна і Південна Корея через майже 70 років після закінчення активних бойових дій щодо один одного впритул наблизилися до припинення війни та підписання мирного договору.

Останні військові битви на півострові велися 1952 року.

Президент Республіки Корея Мун Чже Ін заявив, що його країна “в принципі згодна” оголосити про припинення війни зі своїм північним сусідом – КНДР. Офіційно бойові дії на півострові припинилися в середині минулого століття після підписання договору про перемир’я, проте документально війну так і не було закінчено.

За словами президента Південної Кореї, дуже важливо покласти край тому нестабільному перемир’ю, яке існує вже майже 70 років.

Зі свого боку і представники Північної Кореї говорять про готовність до діалогу та зацікавленість у підписанні мирного договору.

Проте, все залежатиме від влади США. Незважаючи на заяви представника Держдепартаменту Джаліни Портер про готовність до ведення переговорів з КНДР «без будь-яких попередніх умов», експерти наголошують, що бажання США наполягти на своїх принципах підписання мирного договору між Північною та Південною Кореєю можуть завести переговорний процес у глухий кут.

Північна Корея заперечує проти присутності на території південного сусіда американських військ, США ж у свою чергу вимагають від КНДР повної денуклеаризації, обіцяючи замість скасування санкцій.

Лідер Південної Кореї Мун Чже Ін, термін повноважень якого спливає навесні наступного року, зробив досягнення миру на півострові своїм основним завданням. Водночас, невідомо, чи вдасться йому домогтися підписання мирного договору між країнами до наступних виборів.

 

Поділитись